خانه / اخبار ساری / نماینده ولی فقیه در مازندران : 

نماینده ولی فقیه در مازندران : 

تاکید بر  ضرورت تعدیل تعرفه‌ها و توجه به مطالبات پرستاران تا لزوم غربالگری بیماری سرطان و حوزه جمعیت

آیت الله محمدی  لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار تعدیل شدن تعرفه‌ها، توجه به مطالبات پرستاران، انجام غربالگری در حوزه جمعیت و بیماری سرطان و موارد دیگر شد.

به گزارش ساری فردا ‌، از  معاونت ارتباطات و رسانه دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در دیدار رئیس، معاونین و مسئول دفتر نهادنمایندگی مقام‌معظم‌رهبری دانشگاه علوم پزشکی استان مازندران،  با گرامیداشت هفته سلامت و هفته معلم و استاد، اظهار کرد: یکی از بهترین و موثرترین دعاها دعای بیمار است و شما فرصت دعای خیر بیمار را در اختیار دارید که می‌توانید خوب استفاده کنید.

وی افزود: اگر سطح علم فقط محدوده دنیا باشد علمی کافی نیست اما اگر وصل به آخرت شود علمی مفید و نافع است، مثلا حوزه علوم پزشکی با میلیون‌ها مقاله، علم، درس،دانشجو و… برای سلامتی انسان در تلاش است که سلامت باید وصل به اهداف والا و از بین نرفتنی باشد.

آیت الله محمدی لائینی با تاکید بر اینکه دنیا نباید نهایت علم ما باشد، گفت: علوم فضایی، اینهمه افتخارات، موشک ها، صنایع نظامی و دفاعی برای تامین امنیت و شناخت خدا و در نهایت تامین آخرت باید باشد وگرنه اگر وصل نباشد در محدوده دنیا باقی می‌ماند.

امام جمعه ساری در ادامه بیان کرد: دانشگاه و علوم پزشکی را باید جهت آخرتی بدهیم، راهبرد تربیتی و سیاست اساتید و دانشجو این باید باشد تا جامعه‌ای سالم را به صاحب سلامت شناسانده و سلامت آخرت را تامین کنند.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به شعار سال و تاکید بر نقش داشتن علوم پزشکی در زمینه تحقق آن، اعلام کرد: برای مولدسازی می‌توانید از امکانات راکد استفاده کنید.

عضو خبرگان رهبری عملیات وعده صادق را نعمت بزرگی دانست و گفت: دانشجویان را باید با افتخارات مملکت خودشان آشنا کنیم، ۱۷ سال قبل نخستین ماهواره ما به فضا فرستاده شده بود و تا دو ماه سوژه رسانه‌های خارجی بود چرا نباید دانشجویان ما در زمینه ابعاد این قضیه آشنایی و تجزیه و تحلیل داشته باشند.

این مسئول با اشاره به پیشرفت کشور در حوزه فناوری موشکی و پهپاد و عبور آنها از گنبد آهنین و لایه‌های مختلف و نیروهای ناتو، یادآور شد: زوایای عبور موشک‌های ما و رسیدن نقطه‌ای به هدف باید برای دانشجویان تشریح شود، در مقابل سیاست دشمن ترساندن است در حالی که چیزی نیستند و نشان دادند که خانه عنکبوت هستند.

وی بر رعایت شرعیات، موازین انطباق، اخلاق پزشکی در حوزه درمان و مواردی که در سوگندنامه آمده توسط اطبا تاکید و اظهار کرد: مسئله زیرمیزی چیزی است که یک چهره غیرارزشی به جریان درمان ما می‌دهد، در این زمینه‌ها باید دقت شود.

آیت الله محمدی لائینی اضافه کرد: البته تعرفه‌ها باید تعدیل شود، باید فاصله تعرفه‌ها با مرکز کمتر شود، پس از آن کنترل و نظارت شود، به سهامداران بیمارستان‌های خصوصی نیز باید توجه شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: از نظر سطح مهارت در درمان و آموزش باید بالاترین حرف را بزنیم و بهترین رتبه را داشته باشیم، غربالگری سرطان خیلی خیلی لازم است چرا که مراحل اولیه این بیماری کاملا قابل درمان است.

این مسئول بر حفظ کرامت استاد، وجود انجمن اولیا و مربیان در دانشگاه با هدف همکاری در تربیت و تعلیم تاکید و خواستار توجه به مطالبات پرستاران شد و بیان کرد: اینها را جدی بگیرید ما هم برای طرح در وزارتخانه در خدمت شما هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مردم بخش‌های دودانگه و چهاردانگه در رابطه با مراکز درمانی گلایه‌هایی داشتند توجه شود، انجمن داروخانه به ما مراجعه داشتند حرف و حدیث‌هایی در رابطه با واگذاری داشتند بیایید به اینها بپردازید تا جلب رضایت شوند، غربالگری در حوزه جمعیت نیز مهم است، بعد اخلاقی و آرامش نیز برای جوانی جمعیت مدنظر ماست، برای درمان نازایی نیز تمهیداتی باید صورت بگیرد تا گران نباشد.

انتهای پیام/

سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *