آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / برگزاری آئین افتتاحیه نخستین مجتمع نوآوری و فناوری مهارت دانش بنیان در مرکز آموزش فنی حرفه ای ۲۲ بهمن ساری

برگزاری آئین افتتاحیه نخستین مجتمع نوآوری و فناوری مهارت دانش بنیان در مرکز آموزش فنی حرفه ای ۲۲ بهمن ساری

نخستین مجتمع نوآوری و فناوری مهارت دانش بنیان در مرکز آموزش فنی حرفه ای ۲۲
بهمن ساری افتتاح شد.

به گزارش ساری فردا، نخستین مجتمع نوآوری و فناوری مهارت دانش بنیان به مناسبت هفته کار و کارگر و با حضور سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در مرکز آموزش فنی حرفه ای ۲۲ بهمن ساری افتتاح شد.

سبد حسین درویشی در این مراسم گفت: با مشارکت و همکاری سه جانبه اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران و شرکت فناور یکتا نیرو صنعت نیکان (تیوان)، مجتمع نوآوری و فناوری مهارت های دانش بنیان در راستای اجرای طرح مهارت افزایی، دانش آموختگان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری در حوزه مشاغل و کسب و کارهای نوین و با هدف ارتقای ظرفیت اشتغال پذیری آنان از طریق اجرای دوره های آموزش فنی و حرفه ای در حوزه نوآوری کارآفرینی، فناوری های نوین یا دانش بنیان بر اساس استانداردهای مهارت در مرکز آموزش فنی و حرفه ای ۲۲ بهمن ساری، ایجاد و به بهره برداری رسید.

وی افزود : رویکرد جدید آموزش های فنی و حرفه ای بر اساس نیاز بازار کار (مبتنی بر اشتغال) در کشور به اجرا در می آید. باید دغدغه ها را حذف کرد و مطابق مطالعات موجود مهارت های آموزشی را افزایش داد تا آموزش های فنی و مهارتی گسترش یابد.

درویشی اظهار کرد: باید همه فرهیختگان و دست اندرکاران در فضای عمومی قرار گیرند تا دغدغه ها رفع شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران اظهار کرد: طرح هایی در استان در دست بررسی است و همه ی مسئولین و دست اندرکاران به نقش و اهمیت بسزای آموزش های مهارتی اذعان دارند و آموزش های فنی و حرفه ای را بسیار موثر می دانند و بسیاری از کارآموزان کارگاه های مراکز آموزش فنی و حرفه ای را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می دهند.

این مسئول خاطر نشان کرد: به نظر می رسد مجتمع های آموزشی می توانند حلقه مفقوده بین دانشگاه و آموزش فنی و حرفه ای را خوب پوشش دهند و آموزش فنی و حرفه ای می تواند از ایده و تفکر بروز دانشجویان بهره مند شود و در مقابل، دانشجویان می توانند از آموزش های مهارتی بهره لازم را ببرند.

وی تاکید کرد: طرح ها تبدیل ، نوآوری شده و محصولات تجاری باید به عرضه عموم مردم برسد تا مردم تاثیر آموزش های فنی و مهارتی را در زندگی خود لمس کنند.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

🎥 استقبال گرم طبیعت از حضور مردم در روز عید فطر

همزمان با عید سعید فطر، مردم ساری پس از یک ماه روزه داری و تمرین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *