آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / یادداشت

یادداشت

ریختن اشک عاشقانه پشت مرزهای بسته

دلدادگان ، عاشقان و شیفتگان زیارت حرم ابا عبدالله الحسین (ع) امسال به دلیل شرایط کرونایی و بسته بودن مرز های زمینی در اربعین حسینی پشت مرزها در شهر و دیار خود جامه سیاه برتن کردند و با برپایی موکب ها و ایستگاه های صلواتی در مسیر عزاداران حسینی و نیز سیاه پوش کردن در و دیوار شهر و روستا مراسم اربعین حسینی را برگزار می کنند.

به گزارش، ساری فردا، عشق و دلدادگی به امام حسین (ع) و یاران وفادارش در هیچ شرایطی کم رنگ نخواهد شد به دلیل اینکه این عشق و دل دادگی در رگ هایمان در جریان است و تا پایان عمر در وجود تک تک ما در جریان خواهد بود.
امسال اربعین حسینی که همزمان شد با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس که یاد آور رشادت ها ، شجاعت ها، از خود گذشتی و ایثار رزمندگان و شهدای ایران اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس است ، که آنها نیز نشان دادند درس آموختگان مکتب امام حسین (ع) و ایمه اطهار(ع) هستند و نیز همزمانی رحلت جانسوز عالم ربانی ذوالفنون، علامه حسن زاده آملی که عالم تشیع و مردم ایران به ویژه مازندران و شهرستان آمل را داغدار کرد،عزاداری اربعین حسینی ویژه تر شده و غم و اندوه مردم کشور ما به ویژه استان مازندران بیشتر شده و دلتنگی زیارت را برای جاماندگان ، شیفتگان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) را چندین برابر کرده است.
مردم کشور ما امسال هم مانند دهه اول و دوم محرم ، در اربعین حسینی، هم باید عزاداری ها را با جمعیت کمتر و بیشتر خانگی بر گزار کنند.

هرچند ،دلها دلتنگ پیاده روی به سوی حرمین اباعبدالله الحسین(ع) و آقا ابوالفضل (ع) است، اما چاره ای نیست امسال هم باید پشت مرزهای بسته با دلی سوخته عاشقانه تر اشک بریزیم و به فرموده مقام معظم رهبری در اربعین حسینی ، فراوان شکوه کنیم و از آقا ابا عبدالله الحسین(ع) سرور و سالار شهیدان بخواهیم ما را دریابد.
عشق به حضرت امام حسین (ع) پیر، جوان و کودک نمی شناسد ، عشق به امام حسین(ع) سرور و سالار شهیدان را می توان در چشمان کودکان و قطره های اشک سوزناک پیر مردان و پیر زنان و لعن و نفرین های آنها بر یزیدیان مشاهده کرد.

اربعین حسینی فرا رسید اعمال شب و روز اربعین مانند زیارت اربعین ،وداع اربعین و نیز نماز اربعین بخوانیم و دعا کنیم این بلا از سر همه مردم دنیا و کشور ما رفع شود تا بتوانیم ایام محرم ،صفر و اربعین حسینی و نیز بقیه آیین های دینی و مذهبی را با شور و دلدادگی و ارادت بیشتر به ایمه اطهار (ع) و نیز مناسبت های ملی را با تجمع های بیشتری برگزار کنیم.

اما فراموش نکنیم که در عزاداری های اربعین حسینی ،شیوه نامه های بهداشتی به ویژه شستشوی صحیح و مرتب دست ها ،ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنیم و تا ریشه کن شدن
ویروس منحوس کرونا ادامه دهیم .

انتهای پیام/
سکینه رضاییان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

محفل انس با قرآن ویژه جامعه‌ی ورزش و جوانان مرکزاستان برگزار شد

محفل نورانی و معنوی انس با قرآن همراه با ضیافت افطار ویژه جامعه ورزش و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *