خانه / اخبار ساری / مدیر اجرایی منطقه آزاد مازندران :

مدیر اجرایی منطقه آزاد مازندران :

اعلام آمادگی برای حضور سرمایه گذاران روسی در منطقه آزاد مازندران / افزایش تبادلات از طریق بنادر ماخاچکالا و امیرآباد 

منطقه آزاد مازندران به ویژه بندر امیرآباد  برای حضور سرمایه گذاران روسی  آمادگی کامل دارد.

به گزارش ساری فردا ، حجت الاسلام فولادی مدیر اجرایی منطقه آزاد تجاری مازندران در دیدار با احمد عبدالله رئیس هیات مدیره خانه تجارت ایران – داغستان روسیه  با قدر دانی  از وی و هیات همراه برای حضور در مازندران و بازدید از بندر امیرآباد اظهار کرد: یکی از بزرگترین فرصت های منطقه آزاد مازندران، تعامل نزدیک و دو جانبه با کشور دوست و برادر روسیه است و ما در نظر داریم با رونق و گسترش نگاه دریامحوری برای افزایش ورود و خروج گمرکی اقدام کنیم. 

وی با بیان مزیت ها، امتیازات و ویژگی های سرمایه گذاری در مناطق آزاد به عنوان مشوق های موثر و مهم، افزود: بندر امیرآباد ظرفیت های عظیمی دارد و  استان مازندران نیز قابلیت تبدیل شدن به کریدور شمال- جنوب و حتی شرق و غرب ایران را دارد و می تواند پل ارتباطی کشورهای حوزه CIS از جمله فدراسیون روسیه با کشورهای حاشیه خلیج فارس باشد. 

حجت الاسلام فولادی،  از آمادگی کامل برای حضور سرمایه گذاران فدراسیون روسیه در منطقه آزاد مازندران به ویژه بندر امیرآباد خبر داد و افزود: ما خواستار مذاکرات جدی و انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران روسی و دیگر کشورهای همسایه جهت عملیاتی شدن توافقات فیمابین هستیم و در اسرع وقت به تعهدات مان جامه عمل خواهیم پوشاند. 

احمد عبدالله  رئیس هیات مدیره خانه تجارت ایران – داغستان روسیه با اشاره به تحریم فدراسیون روسیه در سال های اخیر بیان کرد: ایران بیش از ۴۰ سال است که با شدیدترین تحریم ها دست و پنجه نرم می کند و ما خواهان استفاده از این تجربیات هستیم. 

وی در پایان خواستار رفع  موانع موجود از جمله، مسائل لجستیکی و اخلال در مبادلات ارزی و بانکی شد و گفت: اگر زیرساخت های لازم ایجاد و موانع لجستیکی و مبادلات بانکی رفع شود ، ظرفیت صادرات و واردات فیمابین، چندین برابر خواهد شد و محصولات در مدت زمان به مراتب کوتاه تری به مقصد خواهند رسید. 

همچنین  در این نشست مقرر شد،  مذاکرات جدی تر فیمابین، هفته  آینده  در تهران و محل دبیرخانه منطقه آزاد استمرار یابد که در صورت انعقاد قرارداد، جزئیات آن را در اختیار مخاطبان قرار خواهیم داد.

یادآور می شود:  در ابتدای این نشست صمیمی، موسی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی بندر امیرآباد نیز با ارائه گزارشی به معرفی ظرفیت های تجاری و سرمایه گذاری بندر امیرآباد پرداخت و از فعال بودن ۴۴ شرکت سرمایه گذاری در منطقه امیر آباد خبر داد. 

انتهای پیام/

سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پزشکیان: مگر نمی‌گفتند ۴ میلیون مسکن درست می‌کنید؟ چه شد؟

🔹کل مسکنی که مجوز دادند در این ۳ سال ۹۰۰ هزار واحد است. مردم شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *