خانه / اخبار ساری / ضرورت تبلیغات بیشتر در زمینه صدقات/ سیاست اصلی نظام اسلامی خودکفایی قشر نیازمندان است

ضرورت تبلیغات بیشتر در زمینه صدقات/ سیاست اصلی نظام اسلامی خودکفایی قشر نیازمندان است

نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار تبلیغات بیشتر در زمینه صدقات شد و گفت: از صدقات مردم استفاده می‌کنیم اما سیاست نظام اسلامی بر این نیست که یک قشر صدقه‌خور داشته باشیم سیاست اصلی خودکفایی این قشر و تبدیل کردن آنها به کسی است که دستگیر دیگران باشد.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی امروز به مناسیت سالروز تاسیس نهاد کمیته امداد امام خمینی (ره) در دیدار با مدیرکل و معاونین و کارکنان آن، ضمن تبریک نیمه شعبان و خجسته میلاد امام زمان (عج)، اظهار کرد: سالروز تاسیس یک نهاد انسانی، اقتصادی، انقلابی، جهادی، عاطفی، اخلاقی و تکریمی به‌نام کمیته امداد حضرت امام راحل را تبریک عرض می‌کنیم.

وی ضمن تقدیر از زحمات فعالان این عرصه، افزود: امام راحل نشان داد که دین اسلام علاوه بر اینکه در حوزه سیاست و امنیت بالاترین حرفها را دارد، وقتی به حوزه مسائل اخلاقی، وجدانی، دستگیری از اقشار ضعیف از نظر اخلاقی می‌رسد؛ انسانی‌ترین و عاقلانه‌ترین رفتارها را از خودش نشان می‌دهد و در اوج قرار دارد.

آیت الله محمدی لائینی همچنین تاکید کرد: اگر جایی شاهد ضعف هستیم ضعف از مسلمانان است نه دین اسلام، امام راحل یک مسلمان واقعی بودند و به همه ابعاد توجه کردند.

نماینده ولی فقیه در مازندران خواستار درنظر گرفتن دو بعد در ارائه خدمات شد و تاکید کرد: هم خدمات مادی، چشمگیر و قابل توجه باشد و به خودکفایی و بی‌نیازی منجر شود، سیاست ما بر این نیست که یک قشر صدقه‌خور داشته باشیم سیاست اصلی ما خودکفایی است، البته این اواخر تبلیغات نسبت به صدقات کم شده در حالی که باید بیشتر باشد، چرا که صدقات انسان را از خودمحوری بیرون می‌آورد.

این مسئول با اشاره به فرازی از دعای ماه رمضان، اظهار کرد: در این دعا به برطرف کردن نیازهای مقطعی اشاره شده اما این اصل نیست اصل به اغنا رساندن فقرا و نیازمندان است تا خودش دستگیر دیگران شود.

وی یادآور شد: نکته بعدی این است که چون این نهاد به نام امام راحل مزین شده انتظار داریم بعد انقلابی در بین کارکنان و جامعه هدفش کاملا مشهود باشد، جامعه هدف این نهاد به دو نکته توجه کنند اینکه حقشان است که نیازهای معیشتی خود را از نظام اسلامی دریافت کنند و این از باب ترحم نیست.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه متاسفانه افرادی که میتوانند کار کنند اما دنبال انجام کارهای دیگر میروند که مقصر است، گفت: گروهی دیگه مقصر نیستند حسب رخداد یک حادثه ای نیازمند شدند،
مطالباتشان از نهاد کمیته امداد فقط نباید اقتصادی باشد مطالبات در حوزه‌های دیگر به‌صورت زنده باید وجود داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در مازندران خطاب به جمع حاضر تاکید کرد: ما نباید یک مورد از آسیب‌های اجتماعی را در مجموعه شما ببینیم، باید جهاد تبیین و روشنگری کرده باشید و رضایت و اعتماد مجموعه خود را جلب کرده باشید.

وی در پایان ضمن تقدیر از مدیریت این نهاد در سطح استان، اذعان داشت: باید از اینکه توفیق نوکری قشر فقرا و مستضعفان از ما سلب شود بترسیم و لیاقت نوکری این قشر را برای همیشه در خودمان حفظ کنیم.

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پزشکیان: مگر نمی‌گفتند ۴ میلیون مسکن درست می‌کنید؟ چه شد؟

🔹کل مسکنی که مجوز دادند در این ۳ سال ۹۰۰ هزار واحد است. مردم شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *