خانه / اخبار ساری / بازدید بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز مازندرانی در ایام الله دهه فجر از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران

بازدید بیش از ۱۰۰۰ دانش آموز مازندرانی در ایام الله دهه فجر از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران

هزار و ۱۵ دانش آموز در ایام الله دهه مبارک فجر از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران بازدید کردند .

به گزارش ساری فردا، به نقل از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با بیان اینکه : هزار و ۱۵ نفر از دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی از مراکز آموزش فنی حرفه ای استان بازدید کردند گفت : امروزه برخلاف گذشته با افزایش تعداد دانشگاه های دولتی و غیر دولتی و موسسات عالی ورود به دانشگاه دیگر برای افراد سخت نیست بلکه رقابت افراد در نوع دانشگاه و مهم تر از آن ورود به بازار کار می باشد

وی ادامه داد : بسیاری از دانشجویان و افراد تحصیل کرده در رشته های گوناگون با مشکل بیکاری رو به رو هستند. اما در این میان افرادی که به سیستم نظام آموزشی اکتفا نکرده و به تقویت مهارت های عملی خود می پردازند، پس از کسب مهارت های لازم به راحتی می توانند وارد بازار کار شوند.

درویشی با مهم دانستن بازدید دانش آموزان از کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای ، گفت : با حضور دانش آموزان در کارگاه های آموزشی ، آنها از نزدیک با محیط کارگاهی ، نحوه کسب آموزش های مهارتی ، مشاغل مرتبط با هر مهارت در جامعه و … آشنا می شوند.
مدیر کل آموزش فنی حرفه ای مازندران : در باره عملکرد بازدید دانش آموزی در ایام الله دهه فجر بیان کرد : در دهه مبارک فجر هزار و ۱۵ دانش آموز در سه مقطع تحصیلی دبستان ، متوسطه اول و متوسطه دوم از کارگاه های آموزشی ۹ مرکز استان بازدید و با انواع مهارت های فنی و خدماتی، مشاغل مرتبط با این مهارت ها آشنا شده و با آموزش گذر مهارت نیز یک توانایی مهارتی را از مربیان آموزش فنی و حرفه ای کسب کردند.

وی : به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد بسترهای شغلی جامعه اشاره و اظهار کرد : از ضرورت ها و الزامات رشد و توسعه اقتصادی نظام آموزشی برای ایجاد مهارت های لازم ،سرمایه انسانی است و در این میان آموزش های فنی و حرفه ای تلفیقی از علم، فن، هنر بوده و نقش بسیار مهمی در تامین نیروی انسانی کارآمد ایفا و مضمونی توسعه ای دارد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *