خانه / اخبار ساری / افزایش ۱۳ درصدی فوتی ناشی از حوادث کار در مازندران/ شهرستان ساری با بیشترین فوتی

افزایش ۱۳ درصدی فوتی ناشی از حوادث کار در مازندران/ شهرستان ساری با بیشترین فوتی

۱۱۴ نفر در سال گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار در مازندران جان باختند که ۱۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش ساری فردا، دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت : ۱۱۴ نفر در سال گذشته بر اثر حوادث ناشی از کار در استان جان باختند که ۱۱۱ نفر مرد و بقیه زن بودند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۱۳ درصد افزایش یافت.

وی افزود: :بر اساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به ترتیب شهرستان ساری با ۱۶، قائمشهر با ۱۴ و نور با ۱۳ مورد بیشترین فوتی و شهرستان های سوادکوه ، رامسر و گلوگاه هر کدام با یک فوتی،‌ کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

دکتر عباسی خاطر نشان کرد: مهم ترین دلایل مرگ افراد در حوادث ناشی از کار مربوط به سقوط از بلندی با ۵۳ نفر ، برق گرفتگی با ۲۶ ، اصابت جسم سخت با ۲۰ نفر و سایر موارد با ۱۵ مورد در رتبه بعدی بوده است.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: بر اساس تفکیک ماه های مرگ و میر در حوادث ناشی از کار ، تیر ماه با ۱۸ مورد و خرداد با ۱۵ مورد بیشترین و فروردین با ۳ مورد کمترین ماه بوده است.

این مسئول اظهار کرد : سنین ۴۱ تا ۴۰ سال با ۳۲ مورد بیشترین فوتی و بیش از ۶۱ سال با ۷ فوتی کمترین آمار را داشتند.

عباسی گفت : بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان از ۸۷۲ نفر از این مصدومین ناشی از حوادث کار ۸۲۸ نفر مرد و بقیه زن هستند که به پزشکی قانونی مراجعه کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد کاهش یافت .
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *