خانه / اخبار ساری / ارسال ۴۹۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شعر اشک انار در مازندران

ارسال ۴۹۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شعر اشک انار در مازندران

۴۹۰ اثر به دبیرخانه جشنواره شعر «اشک انار» در مازندران ارسال شد.

به گزارش ساری فردا ، سید محمدصادقی سنگدهی معاون ادبیات، انتشارات و تاریخ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران: گفت: ۴۹۰ اثر از ۱۶۰ شاعر مازندرانی به دبیرخانه دوازدهمین دوره جشنواره شعر استانی دفاع مقدس و مقاومت «اشک انار» ارسال شد.

وی افزود : این آثار در مدت ۵ ماه پس از اعلام فراخوان از ۱۶۰شاعر مازندرانی دریافت شد.

معاون ادبیات، انتشارات و تاریخ اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران:با اشاره به اینکه: فراخوان این جشنواره از یازدهم تیر ۱۴۰۱ در میان شاعران استان منتشر شد، گفت: مهلت ارسال آثار تا ۳۱ شهریور امسال اعلام شده بود و پس از آن با توجه به استقبال شاعران تا ۱۳ آبان تمدید شد.

صادقی سنگدهی با بیان اینکه: تعداد ۱۰۰ اثر نیز از ۳۰ شاعر غیر مازندرانی به دبیرخانه ارسال شد که در مرحله اول حذف و در آمار محاسبه نشده است.

این مسئول: زمان اختتامیه این جشنواره را دی اعلام کرد و گفت: در این آئین از کتاب جشنواره که مجموعه‌ای از آثار برگزیده این دوره خواهد بود، رونمایی می‌شود.

وی افزود: استان مازندران تاکنون ۱۲ جشنواره استانی شعر دفاع مقدس و مقاومت را بل عنوان اشک انار برگزار کرده است و میانگین جشنواره های سه سال اول۳۰۰ اثر از ۹۲ شاعر و میانگین هشت جشنواره بعدی ۷۰۲ اثر از ۲۱۵ شاعر مازندرانی بود.

صادقی سنگدهی با قدر دانی از دبیران علمی و اجرایی و داوران یازده جشنواره استانی بیان کرد: امسال «میثم رنجبر» شاعر جوان استان به عنوان دبیر علمی دوازدهمین جشنواره شعر استانی دفاع مقدس و مقاومت اشک انار مازندران منصوب شده است.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در ساری

برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در ساری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *