خانه / اخبار ساری / هزینه بیش از هزار میلیاردی دولت سیزدهم برای پایان خاموشی ها در مازندران

هزینه بیش از هزار میلیاردی دولت سیزدهم برای پایان خاموشی ها در مازندران

هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان دولت سیزدهم برای کاهش قطعی برق در مازندران امسال هزینه کرد .

به گزارش ساری فردا ، سید محمود حسینی پور نوری استاندار مازندران گفت: دولت سیزدهم هزارو ۳۰۰ میلیارد تومان برای توسعه صنعت برق مازندران هزینه کرد تا خاموشی ها کنترل شود.

وی افزود : در حالی که مازندرانی‌ها تابستان ۱۴۰۰ را با قطعی‌های مکرر برق پشت‌سر گذاشتند ، در تابستان امسال با اقدامات انجام شده در مدیریت مصرف بار، خبری از خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده نبود. این در حالی است که امسال افزایش یک درجه‌ای میانگین دمای هوا در مازندران نسبت به تابستان پارسال و حتی رکوردشکنی مصرف برق در این استان رقم خورد.

حسینی پور اظهار کرد : یکی از اقدامات مهم برای پیشگیری از خاموشی‌های تابستانه در مازندران، بازتوانی نیروگاه شهید سلیمی نکا و افزایش توان تولید برق این نیروگاه از ۹۰۰ مگاوات در تابستان سال‌های گذشته به هزارو ۷۰۰ مگاوات در تابستان امسال رسید.

مقام عالی دولت در استان گفت : اضافه شدن ۳۵ مگاوات نیروگاه مقیاس‌کوچک و اتصال به شبکه‌های استان‌های همجوار در زمان پیک مصرف نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه نصب بزرگترین ترانسفورماتور موتور سه فاز ۲۳۰. ۴۰۰کیلو ولت یک پارچه کشور در مازندران انجام شد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پیام فرمانده سپاه کربلا مازندران به مناسبت فرارسیدن هشتمین سالگرد حماسه کربلا خانطومان و شهادت ۱۶ مدافع حرم و خط شکن لشکر ۲۵ کربلا

سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران در پیامی فرارسیدن هشتمین سالگرد حماسه کربلا خانطومان ” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *