خانه / اخبار ساری / اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شهر داری ساری

اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شهر داری ساری

قانون تبدیل وضعیت برای ایثار گران شهرداری ساری اجرایی شد.

به گزارش: ساری فردا، محمد لزگی رئیس امور ایثارگران شهرداری ساری، بابیان اینکه ایثارگران شاغل در شهرداری ساری تبدیل وضعیت می‌شوند، گفت: اجرای قوانین مشمول ایثارگران در عناوین بند (و) ماده‌ی ۴۴ و بند (د) تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در خصوص تبدیل وضعیت اشتغال ایثارگران و خانواده‌های وابسته به ایثارگران (فرزندان، همسر، برادر و خواهر) مشمول قانون در شهرداری‌های ساری در نشست های متعدد موردبررسی قرار گرفت.

وی: با اشاره به اینکه تعداد بسیاری از همکاران مشمول این قانون، بصورت قرار دادی و شرکتی در شهرداری ساری مشغول به کار هستند و هویت این افراد با پیگیری و بررسی مدارک ارائه‌شده و تلاش‌های مکرر امور ایثارگران شهرداری ساری احراز شد، گفت: وجود این تعداد از مشمولان با توجه به نداشتن پست سازمانی بلا تصدی چالشی بزرگ برای شهرداری ساری محسوب می‌شود اما بااین‌حال یکی از دغدغه‌های مهم شهردار ساری بوده که تاکنون نشست های متعددی را با این موضوع در دستور کار قرار داده و خواستار اجرای آن شد.

لزگی اظهار کرد : در نشست بعدی که با حضور مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان شهرداری‌های کشور و مدیرکل دفتر امور شهری استانداری مازندران برگزار شد؛ مقرر شد در مرحله نخست فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد شاغل در شهرداری که هنوز تعیین وضعیت نشدند شناسایی و به اداره گزینش جهت استخدام معرفی شوند که از میان افراد مشمول تاکنون موفق به برنامه‌ریزی، برای تبدیل وضعیت ۱۵ نفر و جمع‌آوری سوابق آنان برای انجام مراحل گزینشی اقدام شده است.
رئیس امور ایثار گران شهرداری ساری گفت : در مرحله بعدی مقرر شد که ۲۵ نفر از فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد پس از تعیین پست سازمانی متناسب با رشته تحصیلی آنها به اداره گزینش معرفی شوند.

وی افزود: برای سایر درخواست‌های طرح‌ شده که می‌توانند از مفاد قوانین فوق بهره‌مند باشند از سازمان اداری استخدامی و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور استعلام لازم به‌عمل‌آمده و در صورت اتخاذ تصمیم قانونی به شهرداری اعلام می شود.

وی: با تأکید بر اینکه تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری بطور جدی در حال پیگیری است و تحقق این امر مهم نوعی خدمت ارزنده به جامعه ایثارگران است، گفت: اگرچه تبدیل وضعیت این حجم از افراد شاغل در شهرداری با توجه به نداشتن پست سازمانی دشوار است اما پیگیر این مسئله خواهیم بود تا قانون در شهرداری هم اجرایی شود.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *