خانه / اخبار ساری / آغاز خرید تضمینی گندم در مازندران / خریداری ۱۳۲ تن گندم در شهرستان گلوگاه

آغاز خرید تضمینی گندم در مازندران / خریداری ۱۳۲ تن گندم در شهرستان گلوگاه

در آغاز خرید تضمینی گندم در مازندران ۱۳۲ تن گندم امروز از کشاورزان شهرستان گلوگاه خریداری شد.

به گزارش ساری فردا، عباسعلی وفائی نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با اشاره به: آغاز خرید تضمینی گندم در استان، گفت: عملیات خرید تضمینی گندم با خرید ۱۳۲ تن گندم در مرکز خرید گلوگاه آغاز شد.

وی افزود: ۳۰ مرکز شامل مراکز خرید ملکی و کارخانه‌های آرد سازی و سیلو‌های بخش خصوصی و مراکز تعاونی روستایی برای خرید محصول گندم در استان از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری تجهیز شد و آماده برای عملیات خرید تضمینی گندم است.

وفائی نژاد گفت: در سال زراعی امسال ۵۴ هزار هکتار از سطح اراضی استان زیر کشت گندم قرار گرفته که پیش بینی می‌شود ۱۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان بصورت تضمینی خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران با بیان اینکه: قیمت خرید تضمینی گندم امسال در مقایسه با سال زراعی گذشته افزایش بسیار خوبی یافته است گفت : گندم تولیدی کشاورزان مازندرانی با ۴ درصد افت مفید و ۱ درصد غیر مفید هر کیلو گندم به قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و مبلغ ۱۰۰۰ تومان هم به عنوان تشویقی به کشاورزان بابت تحویل هر کیلو گندم به دولت یعنی مجموعا مبلغ ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به کشاورز پرداخت خواهد شد.

وی درباره نحوه پرداخت وجه گندم به کشاورزان اظهار کرد : بلافاصله پس از تحویل گندم به مراکز خرید و ثبت اسناد مربوطه فایل پرداخت وجه به بانک کشاورزی ارسال و در کمترین زمان ممکن به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

وفائی نژاد گفت : کشاورزان باید سطح زیر کشت گندم خود را در سامانه جامع پهنه بندی ، سازمان جهاد کشاورزی ثبت کنند، در غیر این صورت خرید تضمینی گندم از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند انجام نخواهد شد.

این مسئول افزود : کشاوزران در زمان تحویل محصول کپی کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی خود را به همراه داشته باشند.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پزشکیان: مگر نمی‌گفتند ۴ میلیون مسکن درست می‌کنید؟ چه شد؟

🔹کل مسکنی که مجوز دادند در این ۳ سال ۹۰۰ هزار واحد است. مردم شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *