خانه / اخبار ساری / آغاز خرید تضمینی کلزا و گندم  از اردیبهشت ماه  در مازندران / پیش بینی خرید تضمینی  ۱۸ هزار تن دانه روغنی  کلزا  و ۱۲۱  هزار تن گندم در استان    

آغاز خرید تضمینی کلزا و گندم  از اردیبهشت ماه  در مازندران / پیش بینی خرید تضمینی  ۱۸ هزار تن دانه روغنی  کلزا  و ۱۲۱  هزار تن گندم در استان    

خرید تضمینی کلزا و گندم  از اردیبهشت ماه امسال  در مازندران  آغاز می شود.

به گزارش ساری فردا،  نشست  هماهنگی خرید تضمینی دانه روغنی کلزا و گندم در مازندران برای فصل زراعی امسال با حضور نمایندگان جهاد کشاورزی ، بانک کشاورزی ، تعاونی روستایی و کارخانجات آرد استان در اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان  برگزار شد.

در این نشست با  تاکید بر برداشت زودهنگام محصولات کشاورزی با توجه به وضعیت آب و هوایی استان ، مشکلات و دستورالعمل های خرید تضمینی کلزا و گندم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عباسعلی وفائی نژاد مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران در ابتدای این نشست  با قدر دانی از دستگاه های همکار در امر خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال گذشته ، اظهار کرد : در سال گذشته ۱۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان استان خریداری شد که این رقم از میانگین ۱۰ ساله استان بیشتر بود.

وی افزود: در سال گذشته به منظور حمایت از کشاورزان استان ۳۰  هزار تن گندم با رطوبت بالا خریداری شد که در این زمینه، کارخانجات آرد بیشترین همکاری را داشتند.

وفائی نژاد گفت : هماهنگی های لازم با وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید محصولات کشاورزی در استان های با رطوبت بالا می بایست صورت پذیرد تا حدالامکان هیچ کشاورزی آسیب نبیند. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی  مازندران افزود: مقرر شد خرید دانه روغنی کلزا  امسال  توسط فعالان اقتصادی بخش خصوصی انجام شود ، اما در صورت لزوم از ابتدای اردیبهشت ماه اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان آمادگی لازم برای دائر کردن مراکز خرید و دریافت محصول کلزا از کشاورزان استان را  خواهد داشت.

وی افزود: پس از هماهنگی با فعالان بخش خصوصی در باره مراکز تحویل دانه روغنی کلزا ، اطلاع رسانی لازم به کشاورزان استان صورت خواهد گرفت.

وفائی نژاد اظهار کرد: با توجه به سطح زیرکشت ۱۲ هزار و ۶۵۰  هکتاری کلزا و ۵۸ هزار هکتاری گندم در استان مازندران و پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر تولید ۲۲ هزار و ۶۳۰ تن کلزا و ۱۶۸ هزار و ۴۰۰ تن گندم، انتظار می رود در سال زراعی جدید حدود ۱۸ هزارتن دانه روغنی کلزا و ۱۲۱  هزار تن گندم از کشاورزان مازندران خریداری شود.

مدیرکل غله مازندران افزود: با توجه به پیش بینی های صورت گرفته از سطح زیرکشت و تولید محصولات کشاورزی گندم و کلزا در استان و تعداد مراکز خرید مورد نیاز هر منطقه ، پس از بررسی و تصویب در کارگروه استانی، مراکز خرید تضمینی اداره کل غله راه اندازی خواهد گردید. 

وی همچنین از کشاورزانی که مشخصات سطح زیرکشت مزارع خود را وارد سامانه پهنه بندی نکردند، خواست: هرچه زودتر برای ثبت مشخصات خود به مراکز جهاد کشاروزی شهرستان مراجعه کنند. 

انتهای پیام/

سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در ساری

برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در ساری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *