خبری

ثبت آثار هنرمندان تئاتر مازندران در کتاب «فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس»

آثار هنرمندان تئاتر مازندران در کتاب «فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس» ثبت شد.

به گزارش : ساری فردا ، روح‌الله ایرانمهر، معاون هنری و امور سینمایی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران: از تدوین کتاب «فرهنگ جامع تئاتر دفاع مقدس» خبر داد و اظهار کرد: تاکنون پنج جلد این کتاب به همت سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر شده است و ششمین جلد آن تا پایان سال به چاپ خواهد رسید.
وی افزود: مشخصات آثار شامل: معرفی نمایش، هنرمندان، کتاب‌های نمایشنامه و پایان نامه‌ها و پژوهش‌ها در حوزه دفاع مقدس و ایثارو شهادت و خلاصه ای از متن نمایش از استان‌ها به این سازمان ارسال ونسبت به درج آن در کتاب اقدام خواهد شد.

ایرانمهر گفت: علی‌رغم وجود هنرمندان ارزشی در استان مازندران و اجرای نمایش‌های دفاع مقدسی و ارزشی فراوان از لحاظ کمی و کیفی طی سالهای گذشته، متاسفانه در جلدهای یک تا پنج این کتاب، از مازندران آثار انگشت شماری به ثبت رسیده است.
معاون هنری و امور سینمایی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های های دفاع مقدس مازندران : با اشاره به نشست این معاونت با یاسر محمودی مسئول انجمن نمایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری گفت: در این راستا تصمیمات خوبی گرفته شد و تلاش می‌شود حق مطلب را در حوزه تئاتر مازندران در سطح ملی ادا کنیم.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا