آخرین خبرها
خانه / مراسم تشییع پیکر هشت شهید گمنام در مازندران لغو شد

مراسم تشییع پیکر هشت شهید گمنام در مازندران لغو شد

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران مازندران طی پیامی از لغو مراسم تشییع و خاکسپاری هشت شهید گمنام دفاع مقدس در استان مازندران خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، سردار عبدالله ملکی گفت: با توجه به اعلام استاندار مازندران مبنی بر وضعیت قرمز کرونایی استان تمامی برنامه‌های مربوط به تشییع هشت شهید گمنام با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، لغو و به زمان دیگری موکول شده است.

سردار ملکی در این پیام ضمن پوزش از مردم شهیدپرور و ولایتمدار استان و همچنین دست‌اندرکاران اجرایی که مراحل تشییع و تدفین شهدا را در چهار شهر آمل، بهشهر، رامسر و چالوس به عهده داشتند، اعلام کرد: ان شاءالله پس از رفع وضعیت قرمز استان در اولین فرصت برنامه‌های مربوط به شهدای گمنام برگزار خواهد شد.

پنجشنبه هفته گذشته بود که مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اعلام کرد که پیکر هشت شهید دفاع مقدس طی ایام فاطمینه در چهار شهر این استان تشییع و خاکسپاری می‌شود.

مازندران در حال حاضر میزبان پیکر ۳۲۴ شهید گمنام است که پیکرهای پاکشان در حدود ۱۱۰ نقطه از خاک پاک استان آرام گرفته است. با خاکسپاری پیکر هشت شهید جدید افتخار میزبانی مازندران به ۳۳۲ شهید افزایش می یابد. همچنین در حال حاضر ۸۸ نقطه مازندران یادمان شهدای گمنام وجود دارد.

استان مازندران نیز در جنگ تحمیلی ۱۰ هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی و دفاع حق علیه باطل کرد و در دفاع از حرم نیز ۴۱ شهید مدافع حرم دارد. 

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در مازندران /حفظ منابع طبیعی بعنوان جهادی عظیم و یک تکلیف انسانی و ملی در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آینده کشور خواهد بود.

طرح مردمی کاشت درخت بر محور ترمیم طبیعت، سلامت محیط زیست، توسعه جنگل و حفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 19 =