آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با نماینده ولی فقیه در استان

دیدار مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران با نماینده ولی فقیه در استان

سید حسین درویشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران به همراه جمعی از کارکنان این اداره کل به مناسبت آغاز سال نو و حلول ماه پر خیر و برکت رمضان المعظم با آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ساری دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ساری فردا، از روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران ، در این دیدار گفت، به همت همکاران شاغل در بخش دولتی، آموزشگاه های آزاد، شرکای اجتماعی و ذینفعان مهارتی توانستیم عملکرد مناسبی در عرصه مهارت‌آموزی در استان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه : تقاضا محور شدن آموزش های مهارتی از مهمترین برنامه های این اداره کل است، افزود: نیاز است در عرصه مشاغل جامعه به ایجاد نگرش در آینده مشاغل فعلی و مشاغل آینده توجه ویژه ای داشته باشیم لذا آموزش بر اساس آینده‌پژوهی، تقاضا محوری با رویکرد رفع بیکاری و نیاز بازار کار برای جذب مهارت آموختگان ضروری است.

درویشی: از چالش های استان در نداشتن یک سامانه برای اعلام نرخ بیکاری به تفکیک شاخص های اجتماعی سخن گفت و ادامه داد: لازم است بدانیم چقدر نیروی بیکار داریم مدرک تحصیلی ایشان چه می باشد تا با استفاده از این اطلاعات و بر اساس یک نیازسنجی درست آموزش مهارتی این افراد برنامه ریزی و اجرا شود و زمینه‌های شغلی آنها در جامعه پدیدار و با حمایت دستگاه های مرتبط مانند سازمان مدیریت، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد، بسیج سازندگی و … تسهیلات کم‌بهره اعطاء شود.

مدیر کل فنی و حرفه ای مازندران : به عملکرد آموزش و اشتغال این اداره کل اشاره و اظهار کرد: در سال گذشته ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر در سامانه رصد را تعهد کرده بودیم که به عملکرد ۱۳۷ درصدی رسیدیم ؛ تحلیل ها بیانگر این است که اجرای آموزش های فنی و حرفه ای در ۱۹ گروه هدف استان از ضریب نفوذ اشتغال ۷۳ درصدی برخوردار است.
این مسئول در پایان : از نماینده محترم ولی فقیه مازندران درخواست کرد تا در گسترش فرهنگ مهارت آموزی برای ایجاد زمینه‌های شغلی و کاهش عمر بیکاری جوانان با این اداره کل بیشتر همکاری کنند .

آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان ساری نیز در این نشست گفت: دستگاه‌های استان لازم است در تحقق شعار سال (مهار تورم و رشد تولید) قدم های اساسی بردارند و در این زمینه گزارش های خود را به جامعه ارائه کنند.

وی : با آرزوی موفقیت برای کارکنان آموزش فنی حرفه ای استان اظهار کرد: از فیوضات ماه مبارک رمضان باید انرژی ذهنی و فیزیکی مثبت گرفته شود تا در انجام وظایف شغلی و خدمت به مردم اثربخشی مطلوبی بوجود آید.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در مازندران /حفظ منابع طبیعی بعنوان جهادی عظیم و یک تکلیف انسانی و ملی در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آینده کشور خواهد بود.

طرح مردمی کاشت درخت بر محور ترمیم طبیعت، سلامت محیط زیست، توسعه جنگل و حفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دوازده =