خانه / اخبار ساری / یاد داشت

یاد داشت

اوج گرفتن کرونا در لابه لای عادی انگاری های مردم و مسئولان

در لابه لای عادی انگاری های مردم و مسئولان در ماه گذشته، همه گیری ویروس کرونا در دو هفته اخیر به اوج خود رسید و بسیاری از خانواده ها را درگیر کرد.

به گزارش ساری فردا، متاسفانه کرونا در لابه لای عادی انگاری و سهل انگاری های مردم و مسئولان کشور و استان به اوج خود رسید و بیشتر شهرهای کشور به ویژه مازندران قرمز و نارنجی شدند.

مهم ترین دلایل اوج گرفتن کرونا به ویژه نوع دلتای آن عادی انگاری و سهل انگاری مردم در رعایت نکردن کامل دستورالعمل های بهداشتی است.
حضور در صف های، واکسن ، نان ، گوشت ، بدون داشتن ماسک و رعایت نکردن فاصله های اجتماعی در این صف ها و شرکت در مراسم ترحیم بستگان و دوستان و برگزاری جشن تولد ها ، عروسی ها و کم توجه ای به دستورالعمل های بهداشتی که متاسفانه بر گزاری جشن عروسی به دلیل عید غدیر افزایش چشم گیری داشته و با نزدیک شدن به ماه های محرم و صفر ادامه دارد مهم ترین عامل افزایش مراجعه بیماران کرونا یی و اوج گیری این ویروس در کشور و استان است.

بی توجه ای مسئولان در قرنطینه کردن شهر های آلوده مانند تهران و کرج و جلوگیری نکردن جدی از سفر آنها به استان های دیگر به ویژه مازندران و گیلان موجب افزایش و اوج گیری ویروس کرونا دلتای جهش یافته که سرعت انتقال آن هزار برابر ویروس قبلی است شد، و پیک پنجم و بسیار خطرناک را در کشور و مازندران به وجود آورد .

مسئولان استان مازندران با کم توجه ای و قاطعانه برخورد نکردن با مسافران و گردشگران تهرانی و کرجی و بسنده کردن به جریمه یک میلیونی ، موجب اوج گیری کرونای دلتا در استان شدند.
همه گیری این ویروس آنقدر زیاد بود که شهرستان هایی مانند میاندورود در مازندران که در پیک های قبلی جزو شهرستان های آبی و زرد کشور بودند در پیک پنجم نارنجی شد.

کادر درمان مازندران به دلیل طولانی شدن و افزایش بستری روزانه بیماران کرونایی ، دیگر توان خدمات رسانی مطلوب به بیماران را ندارند.

تعطیلات بی موقع و ۶ روزه تهران و کرج نه تنها تاثیری در کاهش همه گیری کرونا دلتا نداشت حتی سفر های بی رویه از این ۲ شهر به دیگر استان ها به ویژه مازندران و گیلان شرایط را در این ۲ استان نیز سخت تر کرد.

مسئولان باید از سفرهای غیر ضروری در کشور به ویژه استان های شمالی به شدت جلوگیری کنند و صرفا با گرفتن جریمه نقدی راه را برای رانندگان متخلف باز نکنند که در واقع با جان هموطنان بازی می کنند،
و نیز روند واکسیناسیون در کشور و استان نیز باید با سرعت بیشتری انجام شود تا همه گیری کاهش یابد

تک تک مردم نیز باید تا پایان و ریشه کنی این ویروس کشنده و مرگبار دستوالعمل های بهداشتی را بطور کامل رعایت کنند.

حتی کسانی که دوز دوم واکسن کرونا را هم تزریق کرده اند.صد در صد ایمن نیستند و مانند بقیه مردم باید دستورالعمل های کامل بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/
سکینه رضاییان

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پزشکیان: مگر نمی‌گفتند ۴ میلیون مسکن درست می‌کنید؟ چه شد؟

🔹کل مسکنی که مجوز دادند در این ۳ سال ۹۰۰ هزار واحد است. مردم شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *