خانه / اخبار ساری / گردهمایی ملی روسا و دبیران شورای فرهنگ عمومی مراکز استان ها از طریق فضای مجازی ( وبینار )

گردهمایی ملی روسا و دبیران شورای فرهنگ عمومی مراکز استان ها از طریق فضای مجازی ( وبینار )

گردهمایی ملی روأسا و دبیران شورای فرهنگ عمومی مراکز استان ها با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ( رئیس شورا ) ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور ، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و نیز دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و نیز
آیت الله محمدی لائینی، بعنوان یکی از روسای برتر شورای فرهنگ عمومی کشور به مناسبت ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی در فضای مجازی “وبینار ” برگزار شد.

به گزارش:ساری فردا، آیت الله محمدی لائینی یکی از روأسای برتر شورای فرهنگی کشور و نماینده ولی فقیه در مازندران در این گردهمایی مجازی “وبینار” با گرامیداشت روز فرهنگ عمومی ، و قدر دانی از برنامه ای که در راستای برای تقویت شورای فرهنگی عمومی برگزار شد، گفت ، ما در مازندران روز چهارده آبان، علاوه بر روز فرهنگ عمومی مناسبت دیگری هم داریم که روز مازندران نام گذاری شده و اولین حکومت شیعه علوی در این دیار علویان یعنی در زمان خود امام عسکری (ع) و پیش از تولد اقا امام زمان (عج) در این سرزمین ، حکومت علویان با حاکمیت فرزندان پیغمبر(ص) تشکیل شده به عنوان روز مازندران ثبت شد.

وی افزود: یک مناسبت دیگر نیز سالروز انتصاب اینجانب، به عنوان سرباز و نماینده مقام معظم رهبری در مازندران و نوکر و خدمتگزار مردم، که در چهاردهم آبان سال ۹۸بوده است و در همه برنامه های خودم ، فرمایشات مقام معظم رهبری که در حکم حقیر فرموده اند، را سر لوحه کار خود قرار داده ام که راهبرد همه برنامه های ما است.

آیت الله محمدی لائینی گفت:ما در این یکی دو سال گذشته حوزه ها ی گردشگری ،فضای مجازی، و عفاف و حجاب و خانواده را در اولویت برنامه ها و دستور های شورا قرار دادیم ، و سعی کردیم که دستور جلسه حساب شده و به صورت جدی پیگیری شود و اگر توفیقاتی به دست آمده است به دلیل تلاش همکاران عزیز است.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطر نشان کرد:از اینکه مازندران به عنوان نمونه،انتخاب شده است من هنوز راضی نیستم، آنچه را که ما در اینجا انجام می دهیم با محاسبات کمی و کیفی که آقایون داشتند ، من واقعا قدر دانی می کنم اما آنچه را که ما انتظار داریم از این دولت و وزیر محترم ،و دبیران محترم ،و شخص حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری ،این است که شورای فرهنگی و عمومی را جدی بگیریم .اگر به تدبیر مقام معظم رهبری حوزه فرهنگ و عرصه فرهنگ جنگ اصلی ما است.

وی افزود:ممکن است که در حال حاضر مسئله ی اقتصاد و موضوع کرونا فوریت بیشتری داشته باشند اما جنگ اصلی ما در حوزه فرهنگ است، که در این صورت ما همان ساز و کارهایی که لازم در یک جنگ فرهنگی است در یک فرماندهی، دفاع می کنیم .

آیت الله محمدی لایینی اظهار کرد: یکی از خلع ها خلع قانونی است ما در بعضی از موارد خلع قانونی داریم ،و باید این خلع های قانونی رو به یک شکلی حل کنیم ،و امید است در این دولت حمایت ها و جدیت های بیشتری ملاحظه بکنیم ،و در میان همه دستگاها ظرفیت دستگاهی شورای فرهنگ عمومی بنظر من بسیار ظرفیت بالای است که .امیداوریم بتوانیم بهتر از گذشته از این ظرفیت و از این فضا استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: مسئله دیگر این است که همه ی سازمان ها و وزارت خانه ها در استان ها یک “اداره کلی”، دارند اما شورای عالی فضای مجازی در استان ها و بخصوص استان مازندران نمایندگی ندارد، و این نمایندگی های استانی، هم از طرف شواری عالی فضای مجازی باید ایجاد شود به دلیل اینکه ، ما با فضای مجازی کارهای زیادی داریم وفرصت های زیادی در این فضا وجود دارد ،و تهدید هایی هم البته هست .
انتهای پیام/
سکینه رضاییان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *