خانه / اخبار ساری / کشت مکانیزه برنج در بیش از ۳۷ هزار هکتار شالیزار مازندران

کشت مکانیزه برنج در بیش از ۳۷ هزار هکتار شالیزار مازندران

۳۷ هزار و ۱۴۵ هکتار از شالیزارهای مازندران تا کنون زیر کشت مکانیزه برنج رفت.

به گزارش ساری فردا، حسن عنایتی کلیجی رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه : ۲۰۴ هزار هکتار اراضی شالیزاری مازندران تا کنون شخم و شیار و ۲۰۱ هزار هکتار خزانه‌گیری شد، اظهار کرد: کشت مکانیزه برنج در ۳۷ هزار و ۱۴۵ هکتار شالیزار استان تا پایان دهه اول اردیبهشت ماه امسال انجام شد.

وی با اشاره به : فعالیت ۱۷۸ بانک نشاء برنج در استان، افزود: تاکنون کشت برنج در ۶۳ هزار و ۵۹۵ هکتار شالیزار استان انجام شد که ۳۷ هزار و ۱۴۵ هکتار آن به صورت مکانیزه و بقیه به روش سنتی بود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: تاکنون کشت ارقام محلی برنج در ۵۹ هزار و ۴۲۵ هکتار و ارقام پرمحصول در ۴ هزار و ۱۷۰ هکتار شالیزار استان انجام شد.

عنایتی کلیجی با بیان اینکه : در حال حاضر بیمه زراعت برنج در ۴ هزار و ۷۲۱ هکتار اراضی شالیزاری استان انجام شد، گفت: ۳ هزار و ۱۸۰ تن بذر برنج شامل: ۲۹۰ تن بذر گواهی شده برنج و ۲ هزار و ۸۹۰ تن بذر اصلاح شده خودمصرفی به کشاورزان استان توزیع و ۲۷۴ مورد آزمون خاک انجام شد.

وی: سطح ذخیره سازی آب سدهای استان را ۱۵۵ میلیون مترمکعب و آببندان‌ها را ۲۴۳ میلیون مترمکعب اعلام کرد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

i

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *