خانه / اخبار ساری / کاهش ۹ درصدی مرگ ، ناشی از حوادث کار در مازندران

کاهش ۹ درصدی مرگ ، ناشی از حوادث کار در مازندران

۶۳ نفر در اثر حوادث ناشی از کار ۷ ماه امسال در مازندران جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش یافت.

به گزارش : ساری فردا، دکتر علی عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران ، گفت: ۶۳ نفر مازندرانی ۷ ماه امسال در حوادث ناشی از کار جان باختند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ درصد کاهش یافت.

وی: با بیان اینکه، از این تعداد ۶۴ نفر متاهل و بقیه مجرد بودند افزود : بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با ۳۲ فوتی رتبه نخست مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می دهد، برق گرفتگی با ۱۶ نفر ، جسم سخت با ۱۰ و سایر، با ۵ مورد در رتبه های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.
عباسی خاطر نشان کرد:
بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۵ مورد در خرداد ماه و کمترین آن با ۶ مورد در مرداد ماه ثبت شده‌ است .

این مقام اجرایی استان اظهار کرد : در این مدت شهرستان‌های ساری با ۱۰ فوتی ، آمل با ۷ و چالوس با ۶ مورد بیشترین و شهرستان‌ها رامسر ، فریدونکنار و میاندرود هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ بر اثر حوادث کار را داشتند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران : با بیان اینکه ، در این مدت ۵۷۷ نفر نیز بر اثر حوادث ناشی از کار مصدوم شدند گفت: تعداد این مصدومان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۳ درصد افزایش یافت،

وی افزود: از این تعداد مصدومان ناشی از حوادث کار ۵۴۳ نفر مرد و بقیه زن بودند.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *