آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / کار بی نظیر نیروهای جهادی نیروگاه شهید سلیمی نکا در کشور

کار بی نظیر نیروهای جهادی نیروگاه شهید سلیمی نکا در کشور

با تلاش جهادی کارکنان نیروگاه نکا و در رکوردی بی نظیر تعویض و ترمیم پره های آسیب دیده توربین واحد یک بخار در ۶ روز انجام شد.

به گزارش ساری فردا، حسینعلی تازیکی مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق نکا از تعمیرات غیر مترقبه و تعویض و ترمیم پره های آسیب دیده توربین واحد یک بخار در مدت شش روز خبر داد که در کشور بی نظیر بود.

وی افزود: کارکنان معاونت تعمیرات با فعالیت های شبانه روزی ، ایثارگرانه و جهادی در جریان تعمیرات غیر مترقبه توربین فشار ضعیف واحد یک بخار در دمای حدود ۵۵ درجه محیط کار و رطوبت ۹۰ درصدی هوا در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرات واحد یک را انجام دادند.

تازیکی : زمان معمول و مورد نیاز برای انجام این فعالیت تعمیراتی در بخش توربین را حدود ۲۰ روز بیان و اظهار کرد: در حالت عادی و معمول برای چنین فعالیت های تعمیراتی با توجه به دمای بسیار بالای توربین و با احتساب زمان خنک کاری ۲۰ روز پیشبینی می شود ولی بدلیل وقوع این حادثه در ایام پیک مصرف تابستان و نیاز شدید شبکه برای تأمین برق مورد نیاز هموطنان، همکاران ما جهاد گونه و با دل و جان کار کردند و توانستند این فعالیت های سنگین تعمیراتی را با توانمندی، تعهد، سعه صدر و همت بالای خود و با بکاربستن شیوه های ابتکاری در مدت ۶ روز به سرانجام برسانند که با این کار رکورد تازه ای در کارنامه درخشان خدمت رسانی صنعت برق کشور بدست کارکنان نیروگاه شهید سلیمی نکا رقم خورد.

 این مسئول خاطرنشان کرد: واحد یک بخار نیروگاه نکا با ظرفیت ۴۴۰ مگاوات بدلیل وقوع حادثه شکست یک عدد از پره های ردیف چهارم توربین فشار ضعیف و بالا رفتن پله ای ارتعاش یاتاقان شماره ۳ از مدار تولید خارج شده بود که بلافاصله در نشست های تخصصی ، تمهیدات لازم برای تسریع درانجام تعمیرات، تعویض و ترمیم پره های آسیب دیده و به مدار آوردن واحد انجام شد.

در حین تعمیرات این واحد ، مدیر عامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با حضور در نیروگاه و پیگیری روند شبانه روزی تعمیرات از تلاش های ارزنده و احساس مسئولیت کارکنان این نیروگاه در انجام وظایف محوله قدردانی کرد.

عبدالرسول پیشاهنگ : در نشست بررسی و ادامه روند تعمیرات غیرمترقبه واحد یک نیروگاه نکا پس از شنیدن گزارش مدیران بهره برداری و تعمیرات در خصوص واحد یک بخار، موقعیت شناسی و تلاش های ارزنده و شبانه روزی کارکنان نیروگاه نکا را برای تسریع در انجام تعمیرات ، شایسته تقدیر دانست.

واحد یک بخار نیروگاه شهید سلیمی نکا، نخستین واحد نصب شده این نیروگاه است که در دوم مهرماه سال ۱۳۵۸ بهره بردار و به شبکه سراسری برق وارد شد.
انتهای پیام /
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

حضور پرشور مردم ساری در ستادهای انتخاباتی

به گزارش پایگاه خبری ساری فردا، در این فیلم حضور پرشور مردم ساری در ستادهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *