خانه / اخبار ساری / پیوند ناگسستنی اربعین با دفاع مقدس

پیوند ناگسستنی اربعین با دفاع مقدس

پیوند اربعین و دفاع مقدس مشهود و ناگسستنی است.

به گزارش:ساری فردا، سردار عبدالله ملکی ،مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران: امروز در همایش «یاد یاران» که در سالن فتح المبین سپاه ناحیه ساری برگزار شد، با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس اظهار کرد : با توجه به اینکه ،در ایام اربعین حسینی قرار داریم و همزمانی آن با دفاع مقدس نشان از پیوند عمیق و ناگسستنی دو حماسه عاشورا و دفاع مقدس دارد.

وی :با بیان اینکه فرهنگ دفاع مقدس ریشه در عاشورا دارد و رزمندگان اسلام در مکتب حسین (ع) درس آزادگی و ایمان را آموختند، افزود : امروز جبهه مقاومت در امتداد دفاع مقدس قرار دارد و رزمندگان اسلام با جوشش و قدرت مکتب اربعین در این دو جبهه پیروز شدند.

سردار ملکی: با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در دو سال اخیر که جهان را درگیر کرده است، خاطرنشان کرد: با تشکیل جبهه سلامت در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کادر درمان لباس رزمندگی به تن کردند و به مقابله با این ویروس رفتند و در این راه شهیدانی نیز تقدیم کردیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران: با بیان اینکه، تجلیل از رزمندگان در این سه جبهه، تجلیل از مردانگی و غیرت و شرف این بزرگمردان تاریخ است گفت: هفته دفاع مقدس بهترین زمان برای یادآوری و پاسداشت حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس رزمندگان غیور و شهدای والامقام است که به خوبی در تاریخ به ثبت رسیده است.

وی:با بیان اینکه، برنامه‌های چهل‌ویکمین سالگرد دفاع مقدس، امسال باشکوه و عظمت خاصی در سطح استان برگزار شد، گفت: با توجه به همزمانی این ایام با اربعین سید و سالار شهیدان کربلا، رنگ و بوی اربعین را در جای جای استان شاهد بودیم.
انتهای پیام/
سکینه رضاییان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *