خانه / اخبار ساری / پیشگیری به موقع کار کنان نیروگاه نکا از خروج واحد یک گازی در اوج مصرف ( پیک) تابستان

پیشگیری به موقع کار کنان نیروگاه نکا از خروج واحد یک گازی در اوج مصرف ( پیک) تابستان

هوشیاری و عکس العمل سریع کارکنان نیروگاه شهید سلیمی نکا مانع از خروج واحد یک گازی در زمان اوج مصرف ( پیک) در تابستان ۱۴۰۱ شد.

به گزارش ساری فردا، محمد قاسمی حاجی سرپرست امور بهره برداری نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت مدیریت تولید برق نکا اظهار کرد: با هوشیاری و عکس العمل به موقع کارکنان نیروگاه شهیدسلیمی نکا در زمان جداشدن شیلنگ روغن هیدرولیک دایورتر دمپر بویلر یک، از خروج واحد یک گازی در پیک مصرف تابستان جلوگیری شد.

وی افزود، در پی جدا شدن شیلنگ روغن هیدرولیک دایورتر دمپر بویلر یک که دارای  فشار ۲۵۰ بار است و منجر به تخلیه حجم زیادی از روغن می شد با حضور به موقع همکاران بهره برداری و تعمیرات و بررسی های انجام شده در محل، جهت عدم خروج واحد با تغییرات در سطح کنترلی و حفاظتی واحد و مانورهای مناسب جهت اطمینان بخشی از حفظ واحد و عبور از شرایط بحران تصمیم گیری و هماهنگ شد تا فرصت در اختیار همکاران تعمیرات برای رفع عیب قرار گیرد وهمکاران تعمیرات نیز با احساس مسئولیت بالا و انجام کارگروهی و کمک همه بخش ها در کوتاه ترین زمان ممکن به تعویض شیلنگ و انجام فعالیت های مرتبط اقدام کردند و با اضافه کردن روغن، سطح مخزن نرمال شد و واحد در شرایط عادی بهره برداری قرار گرفت.

قاسمی حاجی گفت: با توجه به کاهش سطح مخزن در زمان بروز حادثه حتی در خروج بویلر به دلیل عدم امکان استارت پمپ روغن و دریافت سیگنال بسته بودن کامل دایورتر دمپر احتمال تریپ و خروج واحد یک گازی نیز وجود داشت، لذا اهمیت فعالیت های انجام شده از این منظر بسیار زیاد است، در این زمان عملکرد جهادی همکاران امور بهره برداری جهت حفظ واحد و امور تعمیرات سیکل ترکیبی برای رفع عیب از خروج بویلر بازیاب و واحد یک گازی جلوگیری کرد.

  نیروگاه شهیدسلیمی نکا با ظرفیت تولید ۲ هزار و ۲۱۴ مگاوات به عنوان یکی از بزرگترین نیروگاه های کشور، سهم مهمی در تأمین و پایداری شبکه سراسری برق کشور دارد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *