خانه / اخبار ساری / مهارت آموزی بیش از ۶ هزار سرباز وظیفه ‌در مازندران

مهارت آموزی بیش از ۶ هزار سرباز وظیفه ‌در مازندران

۶ هزار و ۸۰۰ سرباز مازندرانی از سال ۹۷ تا کنون در زمان خدمت وظیفه مهارت کسب کردند.

به گزارش سار‌ی فردا، سرهنگ عسگر مجیدی معاون هماهنگ کننده سپاه کربلا مازندران، امروز در آئین طرح مهارت آموزی سربازان در استان با اشاره به اهمیت مهارت آموزی سربازان و رفع مشکل اشتغال آنها که از قشر جوان جامعه هستند گفت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی که از سال ۹۷ بر مهارت آموزی سربازان در حال خدمت تایید کردند ، ۶ هزارو ۸۰۰ سرباز یگان وابسته به سپاه مهارت آموختند.

وی افزود : سربازان با توجه به علاقه خودشان به یکی از رشته ها در دوره های آموزشی مهارت آموزی شرکت کردند تا پس از پایان خدمت مقدس سربازی برای خود اشتغال ایجاد کرده و کار آفرینی کنند.

مجیدی با اشاره به اینکه : سربازان مهارت آموخته از تسهیلات اشتغال و کارآفرینی بهره مند شدند و می شوند ، خاطر نشان کرد: با مهارت آموزی سربازان جوان مشکل بیکاری جوانان جامعه تا حدودی رفع و شرایط ازدواج و تشکیل خانواده برای جوانان بیشتری فراهم و موجب معبشت بهتر و تحکیم خانواده ها می شود.

سید حسین درویشی مدیر کل فنی حفه ایی مازندران نیز در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه: مهارت آموزی و تولید دانش بنیان با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر افزایش تولید دانش بنیان به ویژه در سال جدید، بسیار اهمیت دارد اظهار کرد: ۱۹ گروه جامعه هدف اداره کل فنی حرفه ای مازندران هستند و سربازان نظام وظیفه یکی از مهم ترین گروه هستند که حتی به صورت اجباری باید یکی از مهارت های مورد علاقه خود را آموزش ببینند تا بعد از پایان دوره
۲ سال خدمت نظام وظیفه که موجب، ایجاد اشتغال و کار آفرینی می شود.، آینده روشنی برای جوانان متصور شود که نقش مهمی در زندگی و معیشت جوانان و نیز تحکیم خانواده خواهد داشت و بسیاری از مشکلات جامعه نیز رفع خواهد شد .
وی با اشاره به: هفته مهارت و ۶ مرداد روز ملی مهارت آموزی افزود: دشمنان و در رأس آنها اسرائیل و آمریکای جنایتکار با ایحاد نا امیدی در کشور ما می خواهند میان مردم و مسئولان فاصله ایجاد کنند و مهارت آموزی سربازان وظیفه و اشتغال جوانان نقش مهمی در رفع بسیاری از مشکلات در جامعه دارد و توطئه های دشمنان را نقش بر آب خواهد کرد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *