خانه / اخبار ساری / مسجد محور بودن بیش از ۵۰ درصد مراکز نیکوکاری کشور

مسجد محور بودن بیش از ۵۰ درصد مراکز نیکوکاری کشور

بیش از ۵۰ درصد مراکز نیکوکاری کشور در مساجد است.

به گزارش ساری فردا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حبیب‌اله آسوده معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور : در نشست تخصصی مراکز نیکوکاری فرهنگی معین کمیته امداد استان مازندران گفت: کمیته امداد  در خدمت مردم بوده و مهمترین و اساسی‌ترین کار این نهاد، مردمی‌سازی فرهنگ خیر و احسان است.

وی افزود: بدون حضور مردم پیشرفت و توسعه امکان‌پذیر نیست و هرجا فرصت به مردم داده شد، آنان موثرتر ایفای نقش کردند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور با تاکید بر اینکه: باید به مردم اعتماد کنیم و به نتایج مطلوبی دست یابیم، ادامه داد: هدف اصلی کمیته امداد حل مشکلات نیازمندان و توانمندسازی آنان بوده و فعالیت حوزه مشارکت‌های مردمی گسترده است.

آسوده گفت: مراکز نیکوکاری در کشور با سه شاخصه از سایر خیریه‌های کشور متمایز هستند و این سه ویژگی اعتقادی و انقلابی است.
وی گفت: اساس مراکز نیکوکاری مسجدمحوری است و این نخستین ویژگی ایجاد مراکز است به طوری که بیش از ۵۰ درصد مراکز نیکوکاری در مساجد است.

آسوده ادامه داد: دومین ویژگی بعد فرهنگی مراکز نیکوکاری است به طوری که در مساجد، رئیس هیات عامل مرکز نیکوکاری باید امام جماعت باشد.

این مسئول با بیان اینکه : کار کمیته امداد فرهنگی است و در این مسیر از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم .گفت: سومین ویژگی محله‌محور است و این سه ویژگی اساس کار کمیته امداد را نسبت به سایر دستگاه‌ها متفاوت می‌کند.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *