خانه / اخبار ساری / مازندران دارای رتبه نخست
واکسیناسیون دز سوم و چهارم در کشور / کاهش ۲۱ درصدی بیماران سرپایی ویروس کرونا در مازندران

مازندران دارای رتبه نخست
واکسیناسیون دز سوم و چهارم در کشور / کاهش ۲۱ درصدی بیماران سرپایی ویروس کرونا در مازندران

مازندران رتبه نخست واکسیناسیون دز سوم و چهارم کرونا در کشور است .

به گزارش ساری فردا: سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در نشست ستاد ملی مقابله با کرونا که به صورت ارتباط تصویری ( ویدئو کنفرانس) برگزار شد،با اشاره به اینکه با هماهنگی میان دستگاه ها به ویژه گروه های جهادی، علوم پزشکی مازندران و بابل، مازندران رتبه نخست واکسیناسیون دز سوم و چهارم را در کشور داراست، گفت: تلاش کردیم سطح واکسیناسیون را با تلاش شبانه روزی و بسیج امکانات بالا ببریم که از اهتمام همه دست اندرکاران قدردانی می کنم. ‎

وی افزودر: خدمات ارائه شده در اجرای طرح شهید سلیمانی در مناطق روستایی استان با توجه به تعداد ۳ هزارو ۶۰۰ روستا در مازندران بسیار جامع بوده است که توسط مجموعه دانشگاه های علوم پزشکی انجام شد.

حسینی پور گفت : واکسیناسیون فعال در مناطق روستایی و حضور در درب منازل و تزریق واکسن دزسوم و چهارم ، طراحی سامانه برای رصد وضعیت اصناف و ارائه دهندگان خدمت از نظر وضعیت واکسیناسیون و انجام تست کرونا، قرار دادن آن در اختیار مدیران دستگاه های دولتی و اصناف مهم ترین فعالیت ها در این راستا بوده است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه: رصد زائرین کربلای معلی هنگام ورود به فرودگاه ساری از ۶ هفته قبل آغاز گردید، افزود: آزمایش ( تست) از همه ی افرادی که علامت دار بودند انجام شد و حساس سازی شبکه در خصوص ایجاد آمادگی برای مقابله با موج هفتم از زمان شیوع موج هفتم شروع شد.

وی اظهار کرد: در هفته گذشته ۵ شهر قرمز، ۱۳ شهر نارنجی و ۴ شهر در وضعیت زرد قرار داشتند که روند کاهشی داشتیم و در یک هفته اخیر ۱۶ هزارو ۵۱۱ مورد بیمار سرپایی داشتیم که نسبت به هفته گذشته ۲۱ درصد کاهش یافته و در مجموع ۲۱ مورد مرگ قطعی را در یک هفته اخیر شاهد بودیم که بالای ۹۵ درصد این افراد، مسن و دارای بیماری زمینه ای بودند. ۲۴ درصد از زائرین عتبات عالیات که وارد استان شدند علامت دار شدند و تستی که گرفته شد ۱۶ر درصد از این افراد تست شان مثبت بود.

حسینی پور خاطر نشان کرد : برگزاری نشست با هیئت های مذهبی استان در باره رعایت دستورالعمل های بهداشتی با توجه به ازدحام جمعیت در این ایام تاثیر بسزایی داشته است که با کمک خیرین ماسک در اختیار این هیئت ها قرار داده شده است تا کسی بدون ماسک وارد هیئت نشود.

استاندار مازندران اظهار کرد: ۶۴ هیئت مذهبی مهم استان توسط همکاران دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت پوشش داده شدند و همه ی افردی که از کشور خارج می شوند و به کشور برمی گردند تست کرونا از آنان گرفته می شود. بیشتر مسافرینی که وارد استان می شوند با توجه به تمهیداتی که انجام شده است واکسیناسیون این افراد در داخل استان انجام می شود.

وی تاکید کرد: برگزاری نشست های آموزشی برای رابطین سلامت ادارات در راستای کنترل بیماری کرونا را انجام دادیم . با توجه به علاقمندی مردم به برگزاری عزاداری در هیئت ها در این راستا هیئت ها را به مناطق باز و ساحلی سوق دادیم و مراسم عزاداری هیئت ها شب ها در کنار ساحل برگزار می شود.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *