خانه / اخبار ساری / غرق شدن ۳۱ نفر در طول یک ماه در مازندران

غرق شدن ۳۱ نفر در طول یک ماه در مازندران

۳۱ نفر تیر ماه امسال در دریای مازندران غرق شدند و جان باختند.

به گزارش ساری فردا، دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران: با اشاره به اینکه : ۳۱ نفر تیر ماه امسال در دریای مازندران غرق شدند و جان باختند که ۲۶ نفر مرد و بقیه زن بودند گفت:در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹ نفر بیشتر بوده است.
وی افزود :با توجه به اینکه ۵۴ درصد از این غرق شدگان افراد غیر بومی بودند ، بیشترین غرق شدگان مربوط به شهرستان های بابلسر و محمود آباد هر کدام با ۶ مورد و شهرستان های رامسر ، عباس آباد ، فریدونکنار و بهشهر هر کدام یک مورد غرق و جان خود را از دست دادند.
دکتر عباسی گفت: ۵۵ درصد از غرق شدگان ۱۱ تا ۳۰ ساله بودند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: اطلاع رسانی و آگاهی عمومی به شیوه های مختلف می تواند برای کاهش تلفات انسانی بسیار موثر باشد و رسانه ها می توانند نقش ویژه ای در اطلاع رسانی و کاهش تلفات ناشی از غرق شدن شناگران در دریای خزر ایفا کنند.
عضو شورای قضایی استان: با تأکید بر اینکه مهم ترین دلیل مرگ ناشی از غرق شدگی شنا در مناطق غیر مجاز و ایمن سازی نشده اتفاق می افتد، از هموطنان و مسافران خواست ، تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کنند و به نکات ایمنی بیشتر توجه کنند.
انتهای پیام/
سکینه رضاییان

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پیام فرمانده سپاه کربلا مازندران به مناسبت فرارسیدن هشتمین سالگرد حماسه کربلا خانطومان و شهادت ۱۶ مدافع حرم و خط شکن لشکر ۲۵ کربلا

سردار مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران در پیامی فرارسیدن هشتمین سالگرد حماسه کربلا خانطومان ” …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *