خانه / اخبار ساری / علی بابایی کارنامی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی: رئیس جمهور به وعده های انتخاباتی خود درخصوص جایگاه زنان عمل کند

علی بابایی کارنامی نایب رئیس کمیسیون اجتماعی: رئیس جمهور به وعده های انتخاباتی خود درخصوص جایگاه زنان عمل کند

دکتر بابایی کارنامی در نشست علنی این هفته مجلس شورای اسلامی ضمن تذکری پیرامون اهمیت نقش زنان در جامعه گفت: از هیات رئیسه برای پیگیری موضوع زنان سرپرست خانوار که در قالب گزارش کمیسیون اجتماعی ارائه شد، تشکر می کنم.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم ادامه داد: براساس قانون مدیریت خدمات کشوری در راستای استفاده از ظرفیت و توانمندی زنان در کرسی های مدیریتی باید اقدامات جدی تری انجام شود. براساس قاعده ای که در نظام مدیریتی مطرح است، زنان ایران زمین ناتوان نیستند؛ به زنان نباید به صورت ترحم آمیز نگاه کرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس با اشاره به حقوق زنان کارگر مطرح کرد: نکته دیگری که اهمیت دارد حقوق مشروع کارگران زن براساس قانون کار است.

وی تاکید کرد: همکاران و دولتمردان ؛ همه باید تلاش کنیم تا از حقوق همه کارگران به ویژه کارگران زنی که در کارگاه های اقتصادی و کارگاه های خرد و مشاغل خانگی اقداماتی را انجام می دهند، صیانت کنیم. همچنین باید بیمه زنان خانه دار در کشور عملیاتی شود.

دکتر بابایی کارنامی با تاکید بر موضوع اشتغال زنان در روستاها ادامه داد: موضوع اشتغال زنان در روستاها باید با توجه جدی تری دنبال شود، همچنین استفاده از ظرفیت زنان در کرسی های مدیریتی اهمیت زیادی دارد.

وی تاکید کرد: وزرا و معاونینی که انتخاب می کنند باید با توجه بیشتری انجام شود و طبق شعارهایی که در دولت سیزدهم داده شده، انجام شود. خانم خزعلی معاون زنان ریاست جمهوری باید این نکته را به رئیس جمهور اعلام کند. رئیس جمهوری به وعده هایی که در زمان انتخابات به زنان ایران زمین داده است، باید عمل کند و به اهمیت نقش بانوان در کشور باید توجه شود.

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *