خانه / اخبار ساری / ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های مردمی در حوزه دفاع مقدس

ضرورت استفاده بیشتر از ظرفیت‌های مردمی در حوزه دفاع مقدس

شناسایی و بکارگیری ظرفیت‌های مردمی در حوزه دفاع مقدس باید در اولویت قرار گیرد.

به گزارش:ساری فردا ، سردار عبدالله ملکی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز در آیین اختتامیه نخستین دوره جشنواره هنری «فانوس» که در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران برگزار شد، با تبریک هفته وحدت اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار،جهاد،مقاومت،شهادت با زبان هنر در قالب جشنواره ها یکی از مهم ترین راه های انتقال این فرهنگ ارزشمند و گنجینه بزرگ به نسل های آینده است.
سردار ملکی: با بیان اینکه جشنواره «فانوس» خیر و برکات بسیار زیادی داشت، به جشنواره شعر و مقاومت «اشک انار» اشاره کرد و گفت:: تاکنون اشعار خوبی در حوزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ جهاد و ایثار و شهادت به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران : جشنواره داستان کوتاه دفاع مقدس «یوسف» و «مرد میدان» را از دیگر جشنواره‌های این اداره‌کل برشمرد و هدف از برگزاری این جشنواره‌ها را انتقال فرهنگ ایثار و شهادت از دریچه هنر به جامعه بیان کرد.

وی: با بیان اینکه در حوزه انتقال فرهنگ ایثار و شهادت کم کاری شده است، گفت: گنج وسیع و عظیم دفاع مقدس دارای زیبایی‌هایی است و باید استخراج شود به دلیل اینکه بعضی از جوانان هنوز با این فرهنگ آشنا نیستند.

این مسئول: از ساخت فیلم «نفوذ» با موضوع شهید «محمد تورانی» خبر داد و با اشاره به اینکه در خصوص زندگی این شهید یک کتاب پالتویی نوشته شده است، افزود: کتاب دوم این شهید تا پایان امسال به چاپ خواهد رسید.

سردار ملکی: به دیدار با مسئول
سازمان هنری رسانه‌ای «اوج» اشاره و اظهار کرد: این استان در زمان جنگ، نه تنها مشکل جنگ جنگل را حل کرد بلکه میزبان ۵۵ هزار جنگ‌زده جنوب بود و بازسازی سوسنگرد و حمایت از یازده یگان را نیز به عهده داشت که در فیلم‌ها نشان داده نشد و از مازندران در سطح ملی، تنها سریال پایتخت ساخته شد و صدا و سیما باید مازندران را پیدا و گنج این استان را استخراج کند و به مردم نشان بدهد.

وی: ضمن گلایه از مسئولان سیاسی و فرهنگی استان و نیز سازمان برنامه و بودجه که برای حوزه فیلم دفاع مقدس قدمی برنداشتند، گفت: باید در مدیریت جدید این تفکر احیا شود و مازندران یک سریال خوب در حوزه دفاع مقدس تولید کند.

سردار ملکی: با بیان اینکه، سازمان هنری رسانه‌ای اوج، قول همکاری ساخت فیلم شهید تورانی را داد، گفت: در این فیلم به مبارزات سیاسی مردم، منافقین، اتحادیه کمونیست‌ها در جنگ جنگل و شهدای ارتش و سپاه و جهاد و نیروی انتظامی پرداخته می‌شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران: با اشاره به نقش مازندران در ۸ سال دفاع مقدس گفت:این استان نیاز مند توجه بیشتر مسئولا ن فرهنگی و سیاسی و شخص استاندار است،خاطر نشان کرد: این جشنواره‌ها ظرفیت‌های قوی در حوزه دفاع مقدس و جهاد و شهادت را معرفی می‌کنند و بیش از هزار سوژه آماده ساخت فیلم دفاع مقدس داریم.

وی: با اشاره به برگزاری کنگره دوم شهدای استان گفت: باید در این حوزه به سمت فیلم و سریال برویم و در سطح ملی ظرفیت‌های بزرگ مازندران را مطرح و معرفی کنیم و کتاب های کارنامه‌ای را با موضوع لشکر ۲۵ کربلا و لشکر ۳۰ گرگان و… ارائه دهیم.

سردار ملکی:با تسلیت درگذشت شهادت‌گونه سردار «ناصر فارابی» بر اثر ابتلا به کرونا و با اشاره به اینکه خاطرات این سردار و بنیانگذار تیپ مالک اشتر را جمع آوری کردیم، اظهار کرد: این ظرفیت‌ها وجود دارد و از مجموعه دستگاه‌های مشارکت کننده در این جشنواره قدر دانی می‌کنم.
این مسیول:با اشاره به مشکلات مالی در حوزه فرهنگی و تأکید بر حمایت ازهنرمندان حوزه دفاع مقدس گفت : شاعران و هنرمندان صدای جانبازان، ایثارگران، آزادگان، پیشکسوتان و رزمندگان هستند که از دریچه هنر این زیبایی‌ها را معرفی می‌کنند و باید مورد حمایت قرار بگیرند و ما باید قدردان باشیم.

سردار ملکی: با بیان اینکه باید با همت، تفاهم و همکاری و وحدت گام‌های بزرگی در راستای معرفی ظرفیت‌های دفاع مقدس مازندران برداریم، خاطرنشان کرد: اگر نیت‌ها پاک، خالص و شهدایی باشد کارها برکت پیدا می‌کند و درست انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه باید ظرفیت‌های عظیم حوزه دفاع مقدس استان را شناسایی کنیم و ظرفیت‌های مردمی را پای کار بیاوریم، بیان داشت: کار در راستای معرفی ظرفیت‌های دفاع مقدس باید دلی و عاشقانه انجام شود و از ظرفیت های دفاع مقدس باید دلی و عاشقانه انجام شود و از ظرفیت های مردمی بیشتر استفاده شود.

روح الله ایرانمهر دبیر این جشنواره: نیز با اشاره به اینکه فراخوان این جشنواره در خرداد ماه امسال در قالب تیزر و پوستر اعلام شد گفت: خوشبختانه هنرمندان استان در بخش تخصصی و در بخش آزاد استقبال خوبی کردند و ۷۰۹ اثر به جشنواره ارسال شد.

وی:با بیان اینکه به دلیل فراوانی آثار ارسالی، آثار، ابتدا توسط کارشناسان انتخاب و سپس توسط داوران تراز ملی داوری و برگزیدگان مشخص شدند اظهار کرد:خوشبختانه مازندران از نظر کمییت ،تعداد آثار ارسالی به جشنواره استانی فانوس رتبه نخست کشور را کسب کرد، هرچند متاسفانه از نظر کیفی بیشتر آثار کیفیت چندانی نداشت.

دبیر این جشنواره: با اشاره به اینکه هنرمندان مازندران سال گذشته رتبه دوم جشنواره ملی فانوس را کسب کردند، هدف از برگزاری این جشنواره را ارزیابی آثار هنرمندان شناخته شده استان، شناسایی توانمندی هنرمندان بخش آزاد و نیز ایجاد اشتیاق و رقابت میان هنرمندان بیان کرد.

سکینه رضاییان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *