خانه / اخبار ساری / سرمایه گذاری و رشد اقتصادی، هدفگذاری های محوری مازندران / موافقت دولت با قرارداد ۵ هزار میلیارد تومانی فاینانس بیمارستان آیت الله طبرسی

سرمایه گذاری و رشد اقتصادی، هدفگذاری های محوری مازندران / موافقت دولت با قرارداد ۵ هزار میلیارد تومانی فاینانس بیمارستان آیت الله طبرسی

قرارداد فاینانس بیمارستان آیت الله طبرسی ساری به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان و تهاتر زمین برای ساخت مسکن به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان با موافقت دولت در مرحله نهایی قرار گرفته است. ‎

به گزارش ساری فردا، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران : در یازدهمین نشست ستاد عالی رشد اقتصادی مازندران با بیان اینکه : هرگونه فرار سرمایه گذاری در قالب های مختلف در استان رصد و پیگیری می شود، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بنا دارند در استان سرمایه گذاری کنند و دستگاه های متولی باید رضایت آنان را جلب کنند. کارگروهی برای صدور مجوز در عرض در یک ماه تشکیل شده است تا از بخش اعظمی از این سرمایه ها در استان بهره مند شویم .

وی افزود :قرارداد فاینانس بیمارستان آیت الله طبرسی ساری به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان و تهاتر زمین برای ساخت مسکن به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان با موافقت دولت در مرحله نهایی قرار گرفته است.

حسینی پور با بیان اینکه : فعال کردن اقتصاد روستا در ۵۰۰ روستای مازندران از مباحث مهم رشد اقتصادی استان است، که امیدواریم در اسرع وقت منابع مالی آن تامین شود، ‌اظهار کرد :موضوع صادرات برای ما اهمیت زیادی دارد که نیازمند همکاری همه دستگاه هاست چرا که تحقق توسعه صادرات موجب ایجاد انگیزه برای کشاورزان و روستائیان می شود که در این راستا صنایع دستی یک ظرفیت بسیار مهم است.

مقام عالی دولت در مازندران بابیان اینکه: صنایع دستی مازندران می بایست ساماندهی و پشتیبانی شود، برای تامین مواد اولیه صنایع دستی می بایست اقدام های لازم صورت گیرد، ادامه داد: صنایع دستی مازندران به اروپا صادر می شود ولی متاسفانه کمتر اطلاعی از آن در دست است.

وی با اشاره به اینکه : همایش فرصت های سرمایه گذاری یکی از برنامه های مهم است که اولین همایش در ساری برگزار شده است و دومین همایش در شرق مازندران برگزار خواهد شد، تصریح کرد :هفت همایش سرمایه گذاری براساس حوزه های انتخابیه تا بهمن ماه برگزار خواهد شد که بزرگترین همایش سرمایه گذاری در اسفند ماه در یکی از شهرهای مازندران در راستای جمع بندی موضوع خواهد بود .

استاندار مازندران بیان کرد :دانش بنیان کردن فعالیت های اقتصادی استان یکی از راهبردهای اساسی در حوزه رشد اقتصادی است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و اگر بنا باشد در رقابت های بازارهای جهانی حضور فعالی داشته باشیم چاره ای جز دانش بنیان کردن مراکز تولیدی نداریم. همه مراکز تولیدی استان باید به فکر دانش بنیان کردن فرآیند تولیدات خودشان باشند هرچند جوانان استان در حوزه دانش بنیان با اقتدار وارد صحنه شدند .

این مسئول اضافه کرد :کسانی که در شهرک های صنعتی زمین گرفتند و پس از گذشت ۱۵ سال این زمین ها را نتوانستند براساس مجوزی که گرفتند در معرض تولید قرار دهند به فسخ قرارداد منجر و این زمین ها را به تولیدکنندگان واقعی واگذار خواهیم کرد .

وی تاکید کرد :سازمان مدیریت و برنامه ریزی از سه دستگاه سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل گردشگری و صمت اولویت های دقیق و اقدامات انجام شده در راستای رشد در بخش های سرمایه گذاری، ارتقای بهره وری و افزایش تولید را مطالبه کند.

حسینی پور گفت :دستگاه های اجرایی از روند رشد اقتصادی در استان می بایست گزارش دقیق و عینی ارائه دهند و فرمانداران بصورت ماهانه باید در شهرستان ها سرمایه گذار جذب و معرفی کنند که البته برخی فرمانداران اقدامات مناسبی را صورت دادند .
انتهای پیام /
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی ابوالفضل اکبری

حتما ببینید

پزشکیان: مگر نمی‌گفتند ۴ میلیون مسکن درست می‌کنید؟ چه شد؟

🔹کل مسکنی که مجوز دادند در این ۳ سال ۹۰۰ هزار واحد است. مردم شما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *