آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / رکورد شکنی نیروگاه شهید سلیمی نکا

رکورد شکنی نیروگاه شهید سلیمی نکا

تولید انرژی خالص در نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا از مرز ۳ میلیارد کیلو وات ساعت در ۴ ماه نخست امسال گذشت.

به گزارش ساری فرداد، حسینعلی تازیکی مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق نکا با بیان اینکه در نیزوگاه شهید سلیمی نکا ۳ میلیارد و ۷ میلیون و ۶۹۴ کیلووات ساعت انرژی در ۴ ماه نخست امسال تولید شد گفت : نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا در تیرماه امسال بیش از یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۲۴۷ هزارکیلووات ساعت انرژی تولید کرد که از این میزان تولید بالغ بر یک میلیارد و ۷۵ میلیون و۳۹۳ هزارکیلووات ساعت انرژی خالص به شبکه سراسری برق کشور تزریق شد.

وی افزود : در این چهار ماه بالغ بر ۸۳ درصد انرژی تولید شده در واحدهای بخار و حدود ۱۷ درصد در واحدهای بلوک سیکل ترکیبی بدست آمد، بطوری که در ۴ ماه ابتدای امسال حدود ۳۰ درصد انرژی تعهدی سالانه نیروگاه، طبق برنامه محقق شد.

 نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا با ۴ واحد بخار به ظرفیت هرکدام ۴۴۰ مگاوات، ۲ واحد گازی به ظرفیت هریک ۱۳۷.۶ مگاوات و یک واحد بخارسیکل ترکیبی با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات با تامین بیش از ۴ درصد برق کشور نقش موثری در پایداری شبکه سراسری دارد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

اجرای طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت در مازندران /حفظ منابع طبیعی بعنوان جهادی عظیم و یک تکلیف انسانی و ملی در راستای توسعه پایدار و توجه به نسل فعلی و آینده کشور خواهد بود.

طرح مردمی کاشت درخت بر محور ترمیم طبیعت، سلامت محیط زیست، توسعه جنگل و حفظ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =