خانه / اخبار ساری / دستگیری کلاهبرداران اینستاگرامی کشور توسط پلیس فتا مازندران

دستگیری کلاهبرداران اینستاگرامی کشور توسط پلیس فتا مازندران

بزرگترین باند و هکر ۶ هزار اکانت اینستاگرام کشور توسط پلیس فتا مازندران دستگیر شدند .

به گزارش ساری فردا، سرهنگ سامع خورشاد رئیس پلیس فتا مازندران با اشاره به : دستگیری بزرگترین باند کلاهبرداری اینستاگرام کشور توسط پلیس فتا استان گفت :  درپی مراجعه چند تن از شهروندان  مازندران‌ به مراجع قضائی و انتظامی استان ، مبنی بر اینکه شخصی ناشناس با دسترسی غیرمجاز به حساب کاربری آنها دراینستاگرام اقدام به کلاهبرداری ازآشنایان و دنبال کننده‌ها می‌کند از این رو موضوع در دستورکار پلیس فتا مازندران قرار گرفت.

وی افزود : با ارائه مستندات شاکیان مشخص شد، متهمان با سوءاستفاده از ضعف امنیتی موجود در اکانت آنها، دسترسی به اکانت پیدا کرده و با ارسال پیام‌های جعلی از سایر کاربران تقاضای وجوه می کردند.

سرهنگ خورشاد اظهار کرد: متهمان ساکن قزوین بوده که با هماهنگی مقام قضائی، کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم سایبری پلیس فتا استان مازندران در عملیاتی پیچیده موفق به شناسایی و دستگیری نامبرده شدند.

وی با اشاره به اینکه: بیش از هزار و ۴۸۵ مالباخته در این پرونده وجود دارد و تعداد شاکیان نیز در حال افزایش است افزود: متهمان به کلاهبرداری ۳۵ میلیارد ریالی از هموطنان اعتراف کردند .
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *