خانه / اخبار ساری / دبیر حزب تدبیر و توسعه استان مازندران :معلولان در جامعه توانسته‌اند تأثیرگذاری خود را ثابت کنند.

دبیر حزب تدبیر و توسعه استان مازندران :معلولان در جامعه توانسته‌اند تأثیرگذاری خود را ثابت کنند.

به گزارش خبرنگار ساری فردا، دبیر حزب تدبیر و توسعه مازندران با بیان اینکه : ۳ دسامبر یک روز بین‌المللی است که از سال ۱۹۹۲ توسط سازمان‌ملل ترویج می‌گردد ، گفت : هدف از تعیین و برگزاری این روز ترویج درک و تعمیم شناخت جوامع و اذهان عمومی در رابطه با مسائل مربوط به معلولیت و بسیج حمایت از بزرگ منشی ، حقوق و رفاه افراد معلول و کم‌توان انجام می‌گردد .
وی همچنین افزود : افزایش آگاهی‌هایی که می‌بایست از مسأله پیوستن افراد معلول در تمامی جنبه‌های سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی زندگی منتج گردد و نیز همچنین آشنا شدن خود معلولان نسبت به حقوق مادی و معنوی خود و راه‌کاری جهت رفع موانع و آسیب‌ها می‌باشد .
در ادامه امیر مهدی بهمنش افزود : این وضع به همین منوال طی گردید تا در سال ۱۹۹۹ شعاری با مضمون (امکان دسترسی برای همه در هزاره جدید) برگزیده شد و سرلوحه اُمور قرار گرفت .
معلولان در جامعه توانسته‌اند تأثیرگذاری خود را ثابت کنند و همه باید در این مسیر تلاش کنیم که با رعایت کمال احترام با آن عزیزان برخورد کرده و باید از ترحم‌ به آنان دوری گزید و همچنین باید کرامت انسانی این عزیزان در جامعه حفظ گردد و از نظر بنده معلول کسی‌ است که برای ادامه زندگی ، شاید از دیگران کمک بگیرد ، امّا بسیاری از ماها باید اُمید ، صبر ، استقامت و پشتکار در زندگی را از آنان یاد بگیریم .
و در ‌خاتمه گفتند : هفته ملّی و روز جهانی معلولان را به تمامی معلولان و خانواده‌های محترم و صبور آنان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایند و از زحمات بی‌شائبه خادمین این عرصه قدردانی می‌کنند ، و اُمیدوارند که در سایه تحقق خرد جمعی و همکاری بین بخشی دستگاه‌های اجرایی ، زمینه‌های لازم برای تحقق هرچه بیشتر قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و استفاده بهینه از خدمات و امکانات عمومی ، رفاهی ، آموزشی و فرهنگی ، فرصت‌های شغلی برای جامعه معلولین فراهم گردد .

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *