خانه / اخبار ساری / تاکید بر تأمین حداکثری امنیت زیرساخت های شیمیایی کشور با نگاه دقیق علمی و راهبردی

تاکید بر تأمین حداکثری امنیت زیرساخت های شیمیایی کشور با نگاه دقیق علمی و راهبردی

امنیت زیرساخت های شیمیایی کشور با نگاه دقیق علمی و راهبردی
باید تامین شود.
  
به گزارش ساری فردا ، احمد اکرمی معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند شیمیایی کشور در نشتی که در حاشیه دوره آموزشی تخصصی پدافند غیر عامل که به مدت ۴ روز در مازندران برگزار شد: با بیان اینکه دشمن همواره به دنبال ضربه وارد کردن به کالاهای راهبردی کشور می باشد ، بر تأمین حداکثری امنیت زیرساخت های شیمیایی با نگاه دقیق علمی و راهبردی به عنوان بخش مهمی از اقتصاد کشور و هدفی جذاب جهت حمله دشمنان تأکید کرد.

وی : به عنوان مدرس در دوره آموزشی تخصصی پدافند شیمیایی با رویکرد کالاهای خطرناک بنادر کشور که از ۳۰ مرداد ماه امسال به مدت ۴ روز در  بندرامیرآباد برگزار شد ، با اشاره به اینکه : در حوزه پدافند شیمیایی باید سه مقوله ایمنی ، امنیت و دفاع مدنظر باشد و رعایت نکردن ملاحظات ایمنی و وقوع حوادث ناشی از نشت ، آتش سوزی و انفجار مواد شیمیایی می‌تواند پیامد امنیتی به بار آورد  اظهار کرد: باید از هر فرصتی برای ارتقای آموزش ها در حوزه پدافند غیرعامل استفاده کرد ، به دلیل اینکه، مسائل امنیتی وقتی اتفاق می‌افتد که ایمنی نادیده گرفته می‌شود.

اکرمی : زیرساخت های شیمیایی را بخش مهمی از اقتصاد کشور دانست و اظهار کرد : تحقق امنیت حداکثری در این زیرساخت‌ها نیازمند هوشیاری و مراقبت بخش دولتی و خصوصی است ، که می بایست با نگاه دقیق علمی و راهبردی این  بخش مهم از اقتصاد کشور را در مقابل تهدیدات دشمنان ایمن کرد.

معاون هماهنگ کننده قرارگاه پدافند شیمیایی کشور در تعریف زیرساخت‌های حیاتی شیمیایی خاطرنشان کرد: این نوع زیرساخت ها بخش جدایی‌ناپذیر از اقتصاد کشور و متشکل از مراکز شیمیایی متعددی هستند ، که به صورت یک مجموعه با یکدیگر در تعامل بوده و وظیفه تولید ، ذخیره ، انتقال و استفاده از مواد شیمیایی را برعهده دارد.

حبیب الله طالبی معاون امور دریایی اداره کل بنادرودریانوردی بندر امیرآباد نیز در این نشست با بیان اینکه : این دوره آموزشی از ۳۰ مرداد ماه امسال آغاز و به مدت ۴ روز در بندرامیرآباد برگزار شد ، اظهار کرد : هدف کلی از برگزاری این دوره ، آشنایی با مبانی و اصول پدافند شیمیایی ، توانایی شناسایی ریسک و مخاطرات کالاهای خطرناک ، دستیابی و تولید بانک جامع اطلاعات مواد شیمیایی خطرناک و ارتقاء آمادگی در شرایط بحرانی به ویژه آشنایی کارشناسان پدافند غیرعامل سازمان بنادرودریانوردی و بنادر تابعه با مبانی و اصول پدافند شیمیایی است.

وی با اشاره به اینکه: مطالب این دوره آموزشی به سه روش سخنرانی ، کارگاه عملی و مشارکت فکری تدریس شده است گفت: انواع تهدیدات و مخاطرات شیمیایی ، بررسی حوادث شیمیایی ، مهندسی پدافند شیمیایی ، تحلیل یک سناریو ، چرخه اقدامات عملیاتی ، زیرساخت های حیاتی و شیمیایی ، مدیریت و فرماندهی حادثه ، اقدامات عملیاتی مواجهه با حادثه شیمیایی و اقدامات مصون سازی زیرساخت ها از سرفصل های ارائه شده در این دوره بوده است.

طالبی گفت : تاثیر در بهره وری سازمانی ، افزایش کیفیت و ارائه خدمات ، کاهش هزینه ها ، افزایش حل مسائل و مشکلات عملکردی ، افزایش رضایت مشتریان سازمانی و نیز تاثیر در تکمیل اهداف ، طرح ها و پروژه ها از  نتایج مورد انتظار در اجرای این دوره بوده است.

معاون امور دریایی اداره کل بندرامیرآباد : شناخت ریسک های کالاهای خطرناک و ارائه برنامه مدیریت و کنترل ریسک ها ، توانایی پیاده سازی دستورالعمل پدافند شیمیایی در بنادر و نحوه آمادگی و مواجهه با حوادث و بحران های شیمیایی را از اهداف عملکردی این دوره برشمرد و افزود : انتظار می رود فراگیران در بازه زمانی تعیین شده  در رفتار کاری و عملکردی خود در ادارات به کار گیرند.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *