خانه / اخبار ساری / برگزاری هشتمین جشن لباس های سنتی و نمایشگاه بومی محلی در مجتمع هوشمند علیم ساری

برگزاری هشتمین جشن لباس های سنتی و نمایشگاه بومی محلی در مجتمع هوشمند علیم ساری

هشتمین جشن، لباس های سنتی و نمایشگاه بومی محلی در مجتمع هوشمند علیم ساری برگزار شد.

به گزارش ساری فردا، دکتر محمد تقی معتمدی تلاوکی موئسس و مدیر مجتمع آموزشی هوشمند پسرانه غیر دولتی علیم ساری در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ساری فردا ، با اشاره به اینکه متاسفانه سال های ۹۸ و ۹۹ به دلیل شیوع بیماری کرونا این جشن برگزار نشده بود گفت: این هشتمین جشن لباس های سنتی و نمایشگاه بومی محلی است که در این مجتمع هوشمند با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و به تعداد محدود با حضور مسئولان شهرستان، مدیران مدارس غیر دولتی ، دانش آموزان و معلمان و نیز اصحاب رسانه برگزار شد.

وی: ترویج آئین و فرهنگ بومی محلی مازندران که شامل : پوشش و لباس محلی، بازی های بومی محلی ، غذاهای سنتی و موسیقی و زبان محلی مازندرانی و معرفی آنها به نسل های جدید را از اهداف برگزاری این مراسم بیان کرد و افزود: با برگزاری این جشن‌ها و نمایشگاه ها فرهنگ و آئین های سنتی و بومی محلی مازندران فراموش نخواهد شد.

در این مراسم، مسیولان محیط زیست شهرستان ساری ، آموزش و پرورش ناحیه ۲ ، اعضای شورای اسلامی شهر ساری ، آقایان ، شهرام ایرجی، احمدی، عاشقان میرشجاعی، مدیران مدارس غیر دولتی ، معلمان و دانش آموزان و اصحاب رسانه حضور داشتند و نیز بیشتر شرکت کنندگان در این مراسم با لباس محلی مازندانی حاضر شده و با نان های سنتی ، شیرینی ها و حلواهای محلی شامل: پشت زیک، بهار دونه ،حلوا گردویی و قطاب از آنها پذیرایی شد.

برگزاری بازی ها بومی محلی مانند، گردو بازی، تاپ تاپ خمیر ، اجرای شعر و موسیقی و دکلمه به زبان محلی مازندرانی و مسابقه کشتی ، رجز خوانی ، مجمع گردانی و نیز مسابقه انار خوری ویژه دانش آموزان از برنامه های این مراسم بود که با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی بگزار شد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

دیدار فرمانده سپاه کربلای مازندران با دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور/ تجلیل از نویسندگان، با موضوع  شهدای  مازندران  

به منظور تقویت همکاری‌های فرهنگی، سردار  سیاوش مسلمی فرمانده سپاه کربلا مازندران با مهدی رمضانی  …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *