خانه / اخبار ساری / برگزاری سیزدهمین همایش ملی تاریخ شفاهی ایران در مازندران

برگزاری سیزدهمین همایش ملی تاریخ شفاهی ایران در مازندران

سیزدهمین رویداد علمی تخصصی تاریخ شفاهی ایران در مازندران در حالی با ارائه ۱۶ مقاله برگزار می شود که برگزارکنندگان و دست اندرکاران این همایش، ایران و مازندران را سرشار و متنوع از موضوعات عرصه تاریخ شفاهی می دانند که نیاز به کار بیشتر دارد.

به گزارش ساری فردا ، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری مازندران، سیزدهمین همایش علمی تخصصی تاریخ شفاهی ایران و تاریخ شفاهی مازندران از صبح چهارشنبه ۵ بهمن در سالن همایش حوزه هنری استان با پیام تصویری «مرتضی نورایی» دبیر علمی همایش آغاز شد.

وی : در ابتدا از تلاش بی شائبه «مهدی معصومی گرجی» رییس حوزه هنری مازندران به عنوان مسئول شورای سیاستگذاری این رویداد و نیز «سید رحیم موسوی ساروی» دبیر اجرایی همایش و دستگاه های همکار قدردانی کرد.

نورایی با بیان اینکه : عمومی سازی تاریخ شفاهی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار کرد : شفافیت و روشنگری در تاریخ گذشته برای برنامه ریزی آینده باید مد نظر قرار گیرد.

مازندران؛ جهانی گمشده در تاریخ!

دبیر علمی این همایش: با اعلام اینکه سلسله نشست های تخصصی تاریخ شفاهی ایران با برکت بوده و متون ارائه شده در آن به یادگار می ماند، افزود: این برنامه ها، تولید علمی در سطح عالی را در بر دارد و به ویژه برای جوانان حائز اهمیت است.

وی با بیان اینکه : مازندران حیطه های بسیاری در جهان های گمشده تاریخ دارد، گفت: نیاز به امکاناتی برای بیان این رویدادها داریم و ضروری است که تاریخ شفاهی مازندران به عنوان سرمایه ملی به نسل امروز و آینده به خوبی منتقل شود.

نورایی با اشاره به: وجود محققان بسیاری در مازندران که درباره تاریخ این استان تحقیق و پژوهش می کنند، ادامه داد: تحقیقاتی که روی میراث ناملموس از کانال تاریخ شفاهی می شود، میراثی است که رفته رفته فرهنگ و تمدن را تولید می کند و لازم است که بر آن اشرافیت پیدا کنیم و در ارتباط با معلومات عمومی قرار بدهیم.

یاد آور می شود: این رویداد مهم که پس از ارائه ۱۶ مقاله از شهرهای مختلف ایران و نشست پرسش و پاسخ با حضور تعدادی چند از اساتید دانشگاهی پایان می گیرد به همت انجمن تاریخ شفاهی ایران و حوزه هنری مازندران  با همکاری اداره‌ کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، سپاه کربلا و بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران، صدا و سیما مرکز مازندران، سازمان فرهنگ اجتماعی شهرداری ساری برگزار شد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در ساری

برگزاری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی در ساری مرحله استانی نوزدهمین جشنواره هنرهای نمایشی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *