آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / بازگشت واحد یک گازی بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه نکا به مدار تولید

بازگشت واحد یک گازی بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه نکا به مدار تولید

واحد یک گازی بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی شهرستان نکا پس از تعمیرات اساسی به مدار تولید باز گشت.

به گزارش ساری فردا: عبدالرضا محمودی مدیر امور تعمیرات نیروگاه ، سیکل ترکیبی نکا گفت  واحد یک گازی بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی نکا با ظرفیت ۱۳۷.۶ مگاوات پس از انجام تعمیرات اساسی و در آستانه پیک مصرف امروز به شبکه سراسری برق کشور پیوست.
وی افزود: این تعمیرات هفتمین تعمیرات اساسی این واحد از زمان راه اندازی اولیه در سال ۱۳۶۹ تاکنون بود که توسط شرکت O&M مپنا با همکاری شرکت صنیر در بخش اجرا و با نظارت شرکت امعان نورگستر انجام شد و بعد از ۱۲۱ روز تلاش شبانه روزی به مدار تولید پیوست. 
محمودی گفت: فعالیتهای برنامه ریزی شده مهمی شامل: تعمیرات اساسی توربوکمپرسور، ژنراتور، ترانس ها، تعویض سایلنسر خروجی اگزوز، تعویض فیلترهای ورودی کمپرسور و تعمیرات اساسی بویلر بازیاب در خلال این طرح انجام شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد:  بلوک سیکل ترکیبی نیروگاه شهید سلیمی نکا شامل: دو واحدگازی به ظرفیت هرکدام ۱۳۷.۶ مگاوات، یک واحد بخار به ظرفیت ۱۶۰ مگاوات و دو واحد توربین انبساطی به ظرفیت هر کدام ۹.۴ مگاوات است. 
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

آئین خود کفایی و پیشرفت صنایع چوب و کاغذ استان مازندران در تولید کاغذ برای کتاب‌های درسی دانش آموزان کشور با حضور وزیر ارشاد اسلامی و استاندار برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − چهار =