خانه / اخبار ساری / یادداشت

یادداشت

ریختن اشک عاشقانه پشت مرزهای بسته

دلدادگان ، عاشقان و شیفتگان زیارت حرم ابا عبدالله الحسین (ع) امسال به دلیل شرایط کرونایی و بسته بودن مرز های زمینی در اربعین حسینی پشت مرزها در شهر و دیار خود جامه سیاه برتن کردند و با برپایی موکب ها و ایستگاه های صلواتی در مسیر عزاداران حسینی و نیز سیاه پوش کردن در و دیوار شهر و روستا مراسم اربعین حسینی را برگزار می کنند.

به گزارش، ساری فردا، عشق و دلدادگی به امام حسین (ع) و یاران وفادارش در هیچ شرایطی کم رنگ نخواهد شد به دلیل اینکه این عشق و دل دادگی در رگ هایمان در جریان است و تا پایان عمر در وجود تک تک ما در جریان خواهد بود.
امسال اربعین حسینی که همزمان شد با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس که یاد آور رشادت ها ، شجاعت ها، از خود گذشتی و ایثار رزمندگان و شهدای ایران اسلامی در ۸ سال دفاع مقدس است ، که آنها نیز نشان دادند درس آموختگان مکتب امام حسین (ع) و ایمه اطهار(ع) هستند و نیز همزمانی رحلت جانسوز عالم ربانی ذوالفنون، علامه حسن زاده آملی که عالم تشیع و مردم ایران به ویژه مازندران و شهرستان آمل را داغدار کرد،عزاداری اربعین حسینی ویژه تر شده و غم و اندوه مردم کشور ما به ویژه استان مازندران بیشتر شده و دلتنگی زیارت را برای جاماندگان ، شیفتگان و عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) را چندین برابر کرده است.
مردم کشور ما امسال هم مانند دهه اول و دوم محرم ، در اربعین حسینی، هم باید عزاداری ها را با جمعیت کمتر و بیشتر خانگی بر گزار کنند.

هرچند ،دلها دلتنگ پیاده روی به سوی حرمین اباعبدالله الحسین(ع) و آقا ابوالفضل (ع) است، اما چاره ای نیست امسال هم باید پشت مرزهای بسته با دلی سوخته عاشقانه تر اشک بریزیم و به فرموده مقام معظم رهبری در اربعین حسینی ، فراوان شکوه کنیم و از آقا ابا عبدالله الحسین(ع) سرور و سالار شهیدان بخواهیم ما را دریابد.
عشق به حضرت امام حسین (ع) پیر، جوان و کودک نمی شناسد ، عشق به امام حسین(ع) سرور و سالار شهیدان را می توان در چشمان کودکان و قطره های اشک سوزناک پیر مردان و پیر زنان و لعن و نفرین های آنها بر یزیدیان مشاهده کرد.

اربعین حسینی فرا رسید اعمال شب و روز اربعین مانند زیارت اربعین ،وداع اربعین و نیز نماز اربعین بخوانیم و دعا کنیم این بلا از سر همه مردم دنیا و کشور ما رفع شود تا بتوانیم ایام محرم ،صفر و اربعین حسینی و نیز بقیه آیین های دینی و مذهبی را با شور و دلدادگی و ارادت بیشتر به ایمه اطهار (ع) و نیز مناسبت های ملی را با تجمع های بیشتری برگزار کنیم.

اما فراموش نکنیم که در عزاداری های اربعین حسینی ،شیوه نامه های بهداشتی به ویژه شستشوی صحیح و مرتب دست ها ،ماسک زدن و فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت کنیم و تا ریشه کن شدن
ویروس منحوس کرونا ادامه دهیم .

انتهای پیام/
سکینه رضاییان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

تجلیل از  ملی پوشان تنیس روی میز شهرستان ساری  

از ملی پوشان تنیس روی میز شهرستان ساری  قدر دانی شد‌.  به گزارش ساری فردا، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.