خبری

همکاری ۱۶ روحانی در اجرای طرح ۳۱۳

۱۶ روحانی در اجری طرح فرهنگی ۳۱۳ با کمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران همکاری می کنند.

به گزارش:ساری فردا، میثم معافی ، معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران :با اشاره به اجرای طرح ۳۱۳ خدمات فرهنگی به خانواده های مدد جوی کمیته امداد مازندران گفت: این طرح با هدف ایجاد ارتباط مستمر و مؤثر روحانیون با خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد از طریق فعالیت‌های فرهنگی در قالب تبلیغ چهره به چهره و… درصدد تحکیم بنیان خانواده و تقویت باورهای دینی و کنترل آسیب‌های اجتماعی با محوریت مساجد انجام می شود.

وی: با اشاره به اینکه اصل موضوع طرح ۳۱۳ مددکاری اسلامی است، افزود:این طرح با حضور ۱۶ روحانی در ۱۶ روستا از ۱۱ شهرستان انجام و روحانیون پیگیر مسائل و مشکلات نیازمندان بوده، مشکلات و نیاز خانواده های تحت حمایت شناسایی و برای رفع آن اقدام می کنند.

معافی خاطر نشان کرد: طرح ۳۱۳ در نهایت به ایجاد مراکز نیکوکاری با محوریت روحانیون مساجد روستا و روحانی، طرح “هجرت” که شامل، تعدادی از خواهران و برادران معتمد محلی بوده و به شناسایی و مدیریت حل مسائل خانواده محور ختم خواهد شد.

معاون فرهنگی کمیته امداد مازندران اظهار کرد : طرح ۳۱۳ درشهرستان های نوشهر، آمل،سوادکوه، قائمشهر،بابلسر،محمودآباد، میاندورود، چمستان،ساری (۲)، تنکابن و جویبار بعنوان نمونه(پایلوت) کشوری اجرا می شود.
انتهای پیام/
سکینه رضاییان سمسکنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا