خانه / اخبار ساری / پیشتازی آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس

پیشتازی آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس

آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس پیشتاز بود در نشر و ترویج ارزش های دفاع مقدس هم باید پیشتاز باشد.

به گزارش ساری فردا ، سرهنگ پاسدار «محمد حسن سلامی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران امروز در نشست با «حسین کمالی» مدیرکل آموزش و پرورش مازندران که به مناسبت هفته دفاع مقدس برگزار شد ، با اشاره به نقش آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت، اظهار کرد: آموزش و پرورش کانون تربیت و پرچمدار حوزه تربیت است.

وی با با بیان اینکه، تقدیم حدود ۲ هزار شهید والامقام آموزش و پرورش گواه این جلوداری است، افزود: این نهاد تعیلم و تربیتی باید مورد توجه دستگاه‌ها باشد و همه باید برای ساختن جوانان در تراز انقلاب به این مجموعه کمک کنیم.

سرهنگ پاسدار سلامی با بیان اینکه، آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس پیشتاز بوده است و باید در حوزه نشر و ترویج این فرهنگ نیز پیشتاز باشد، به حماسه آفرینی دانش آموزان و معلمان اشاره کرد و افزود: این مجاهدان از خطوط مقدم جبهه تا پشت جبهه الگوی اخلاق بودند.
این مسئول با اشاره به اینکه، در جنگ ترکیبی دانش آموزان مورد هجمه‌ قرار دارند، اظهار کرد: وظیفه داریم با نشر و ترویج فرهنگ ارزشمند دفاع مقدس و سبک و سیره شهدا راه سعادتمندی را به فرزندان این کشور نشان دهیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، برگزاری اردوهای راهیان نور دانش آموزی، بازدید دانش آموزان از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس مازندران، برپایی نمایشگاه دفاع مقدس، ارائه درس دو واحدی مبانی دفاع مقدس، تجلیل از رزمندگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش و تدوین نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس را از جمله برنامه‌ها با محوریت آموزش و پرورش بیان کرد.
سرهنگ پاسدار سلامی خاطرنشان کرد: به برکت خون شهدا هزاران فعالیت و برنامه به مناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس در مدارس استان برنامه ریزی و اجرا خواهد شد.
سرهنگ سلامی با اشاره به اینکه، آموزش و پرورش در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیشگام است، راه حفاظت و صیانت از دانش آموزان را آشنا کردن آنها با مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس بیان کرد.
، حسین کمالی مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز در این نشست به نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس اشاره و اظهار کرد: وظیفه داریم برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس و شهدا به نسل امروز تلاش و مجاهدت کنیم.
وی با اشاره به اینکه، آموزش و پرورش در حوزه نشر ارزش‌های دفاع مقدس پیشگام است، راه حفاظت و صیانت از دانش آموزان را آشنا کردن با مفاهیم انقلاب و دفاع مقدس برشمرد و ادامه داد: فرهنگ مقاومت و شهادت و ایثارگری در نسل امروز باید تعمیق پیدا کند و آموزش و پرورش به مناسبت‌های مختلف سال در این زمینه برنامه دارد.

کمالی اجرای برنامه راهیان نور دانش آموزی را از جمله برنامه‌های دفاع مقدس دانست و گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان تداعی کننده جبهه‌های جنگ و دوران دفاع مقدس است و بازدید از این مکان نیز از برنامه‌‍‎های ما خواهد بود.
این مسئول خاطرنشان کرد: دانش آموزان در جنگ ترکیبی مورد هجمه‌های دشمنان قرار دارند و باید در این بخش قوی‌تر عمل کنیم که یکی از راه‌های آن فراهم کردن بسترهای نشر و ترویج مفاهیم ارزشمند دفاع مقدس با شیوه‌های هنر است که با تعامل بیشتر به نتیجه خواهد رسید.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 16 =