خانه / اخبار ساری / سطح زیر کشت برنج در شهرستان ساری از مرز ۲۲ هزار هکتار گذشت/ مردمی سازی مدیریت و عمل جهادی مشی دولت خدمتگزار سیزدهم در رفع مشکلات کشاورزی است.

سطح زیر کشت برنج در شهرستان ساری از مرز ۲۲ هزار هکتار گذشت/ مردمی سازی مدیریت و عمل جهادی مشی دولت خدمتگزار سیزدهم در رفع مشکلات کشاورزی است.

سطح زیر کشت و نشا برنج در شهرستان ساری از مرز ۲۲ هزار هکتار گذشت.

به گزارش  ساری فردا،  به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ساری،نشست  شورای سیاستگذاری و توسعه کشاورزی و ستاد حفاظت از منابع آب شهرستان ساری به ریاست نوبخت فرماندار مرکز استان و با حضور کاظم نژاد معاون عمرانی فرمانداری شهرستان ساری، ستاری معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان ساری، بخشداران، علوی رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان ساری، رضایی رئیس اداره آب منطقه ای ساری، بهرامی رئیس شرکت پخش فرآورده های نفتی شهرستان ساری، رؤسای شورای بخش و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد. ‎

وی در این نشست ، با  گرامیداشت یاد و خاطره ۱۲۰۰شهید شهرستان ساری گفت:از مجموع ۲۵ هزار و ۳۲۲ هکتار  سطح اراضی شالیزاری در شهرستان ساری، در  بیش از ۲۲ هزار هکتار از این زمین ها تا کنون  نشا برنج انجام شده است.

نوبخت  در ادامه با اشاره به:  بیانات رهبر  معظم انقلاب  حضرت آیت الله امام خامنه ای(حفظه الله تعالی)  مبنی بر تکیه بر دو کلیدواژه ایمان و امید برای  برون رفت از مشکلات و ایجاد وحدت اظهار کرد: جلسات مستمر و هفتگی ستاد مدیریت بحران آب در جهت بررسی آخرین وضعیت نشا کشاورزی و کنترل تنش آبی در سطح بخش ها و با ارائه راهکار های مناسب برگزار می‌شود.

مقام عالی دولت در مرکز مازندران:  با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم در جهت تثبیتِ منابع آبی در ۱۰۶ قطعه آبندان،  هزار و ۲۶۸ دهنه چشمه،  ۱۹ هزارر و  ۹۴۳  حلقه چاه کشاورزی، آورد بهنگام رودخانه ها و ظرفیت سد شهید رجایی در سطح شهرستان ساری گفت: با بهره گیری مناسب از سرمایه های سنتی و ذخایر آبی ویژه در بخش های مختلف شهرستان و با برنامه ریزی دقیق و شناسنامه دار کردن تمامی این ظرفیت ها به سمت استفاده اصولی، با برنامه و هدفمند گام برمی داریم.

فرماندار شهرستان ساری :در ادامه با قدر دانی  از حضور ارزشمند استاندار محترم مازندران و بازدید از اراضی کشاورزی، سردهنه های آبی و گفت و گوی صمیمانه با کشاورزان و نیز دستورات ایشان  برای  حل مشکلات آبی در بخش کلیجان رستاق گفت: مردمی سازی مدیریت و عمل جهادی مشی دولت خدمتگزار سیزدهم در رفع مشکلات کشاورزی است.

 نوبخت در پایان اظهار کرد: توسعه روش های کشاورزی گلخانه‌ای، کشت جایگزین و روش نوین هیدروپونیک (کشاورزی بدون خاک) به ویژه  در مناطق دارای تنش آبی در دست اقدام است و نیز با شناسایی اراضی نکاشت در نظر داریم تا ارائه با تسهیلات به کشاورزان ضرر و زیان آنان را جبران کنیم.

انتهای پیام/

سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =