خانه / اخبار ساری / تولید ۴۳۶ تن عسل در شهرستان ساری

تولید ۴۳۶ تن عسل در شهرستان ساری

۴۳۶ تن عسل در شهرستان ساری تولید می شود.

به گزارش ساری فردا، سید اسماعیل علوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ساری در
نشست هماهنگی سرشماری زنبور عسل این شهرستان، اظهار کرد: بیش از ۴۳۶ تن عسل در شهرستان ساری تولید می شود و در این بخش تولیدات دامی، وضعیت مناسبی داریم.

وی با تاکید براینکه، یکی از اصلی‌ترین نیازهای اولیه برنامه ریزی و سیاستگذاری برای هر بخش، داشتن آمار و اطلاعات صحیح از وضعیت کمی و کیفی و دستیابی آسان و سریع به این اطلاعات است، اعلام کرد: سرشماری زنبورستان ها در سراسر کشور از ۱۵ تا ۲۷ مهرماه امسال انجام می شود که بر اساس آخرین سرشماری که سال گذشته انجام شد، ۵۰۱ زنبورستان در شهرستان ساری فعالیت می‌کنند.

علوی خاطرنشان کرد: طرح سرشماری کلنی‌های زنبور عسل توسط کارشناسان پهنه مراکز هشتگانه جهاد کشاورزی این شهرستان‌ و با همکاری شرکت های تعاونی زنبورداران شهرستان انجام می‌شود و نتایج آن در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی بارگذاری خواهد شد.

وی در این نشست، به مواردی درباره تخصیص سهمیه شکر، زنبورداری، جلوگیری از اسکان زنبورداران بدون مجوز، جابه جا نکردن کلنی ها در زمان سرشماری و نیز اصلاح نژاد زنبور عسل برای افزایش تولید و پرداخت تسهیلات کم بهره به زنبورداران تاکید کرد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + ده =