خانه / اخبار ساری / بدرقه فرزند شهید بلباسی از شهدای مدافع حرم مازندران توسط استاندار مازندران در بازگشایی مدارس استان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ / دانش آموزان با درس خواندن خود، تداوم بخش راه شهدا هستند.

بدرقه فرزند شهید بلباسی از شهدای مدافع حرم مازندران توسط استاندار مازندران در بازگشایی مدارس استان در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ / دانش آموزان با درس خواندن خود، تداوم بخش راه شهدا هستند.

آیین استانی بازگشایی مدارس مازندران در سال تحصیلی ۱۴۰۲ -۱۴۰۳ باحضور سیدمحمود حسینی پور، نماینده عالی دولت در مازندران در مدرسه ابتدایی شاهد شهرستان قائمشهر برگزار شد.

به گزارش ساری فردا ، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در آئین باز گشایی مدارس مازندران در سال تحصیلی ۱۴۰۲- ۱۴۰۳ که در مدرسه شاهد شهرستان قائمشهر برگزار شد ، با اشاره به اینکه، همه ما نسبت به ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، مدافعان حرم و وطن وظیفه داریم، اظهار کرد: دانش آموزان با درس خواندن راه شهدا را ادامه می دهند.

وی افزود: شهدا انتظار دارند که دانش آموزان تحصیل کنند چرا که آینده کشورمان در دستان شما دانش آموزان است.

حسینی پور در ادامه، به تشریح وضعیت سواد و اشتغال بانوان مازندران قبل و بعد از انقلاب پرداخت و ادامه داد: قبل از انقلاب اسلامی ۳۰ درصد زنان استان از نعمت سواد برخوردار بودند و الان ۹۹ درصد زنان مازندران باسواد هستند.

استاندار مازندران گفت: در ابتدای انقلاب هفت درصد بانوان استان مشغول به کار در ادارات بودند که امروز ۵۲ درصد کارمندان استان خانم‌ها هستند.

این مسئول گفت: در ابتدای انقلاب پزشکان استان از کشورهای دیگر بودند اما اکنون تمام پزشکان تخصصی بانوان را زنان استان ما تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: امروز و آغاز سال تحصیلی با حضور فرزندان شاهد مزین شده است و به میمنت حضور این افراد سال تحصیلی را آغاز کردیم.

حسینی پور گفت: فرزندان شهدا همیشه از داشتن پدر محروم هستند اگر شهدا همچون «شهید بلباسی» ها جهاد نمی کردند امروز نمی توانستیم در آسایش و امنیت به تحصیل و کار بپردازیم.

نماینده عالی دولت در مازندران با اشاره به اینکه، همه ما باید قدر شهدا را بدانیم، ادامه داد: ۲ سال بعد از انقلاب اسلامی صدام به مرزهای جنوبی کشور حمله ور شد و مازندران در دوران دفاع مقدس ۱۰هزار و۴۰۰شهید را تقدیم وطن کرد.
استاندار مازندران ، زینب بلباسی فرزند شهید مدافع حرم مازندران شهید والا مقام محمد بلباسی را که ۳ ماه بعد از شهادت پدر به دنیا آمد و رهبر معظم انقلاب در گوشش اذان و اقامه خواندند را تا کلاس اول بدرقه کردند.
یادآور می شود: ۵۳۶ هزار دانش آموز از اول مهر امسال ، در مقاطع مختلف تحصیلی مازندران در کلاس های درس مدارس حاضر شدند.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده
 

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =