خانه / اخبار ساری / اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان، مبنای واگذاری اراضی ساحلی دریای خزر

اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان، مبنای واگذاری اراضی ساحلی دریای خزر

اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان، مبنای واگذاری اراضی ساحلی دریای خزر است.

به گزارش ساری فردا، سیدمحمود حسینی پور استاندار مازندران : در نشست ساماندهی سواحل مازندران، با تسلیت سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن قیام خونین ۱۵ خرداد، اظهار کرد: طبق توافقی که بین استانداران شمالی گیلان، مازندران و گلستان با سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در حضور وزیر کشور صورت گرفته است، مدت زمان واگذاری اراضی ساحلی به سرمایه گذاران از سه سال به پنج سال و پس از بررسی و نداشتن تخلف و انحراف تا ۳۰ سال هم افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه: لایحه واگذاری اراضی سواحل دریای خزر به سرمایه گذاران برای ساماندهی تهیه شده است افزود : رویکرد این واگذاری علاوه بر احراز اهلیت، بلندمدت و برای اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان است. ‎
حسینی پور گفت : احراز هویت سرمایه گذاران در واگذاری بسیار مهم و مورد تاکید است، ادامه داد: همسو با این رویکرد، اشتغالزایی و رونق اقتصادی محقق می‌شود.

استاندار مازندران بابیان اینکه : دولت سیزدهم با نشست‌های متعدد مشکل اجاره یک سال واگذاری زمین ساحلی به سرمایه گذاران به پنج سال را حل کرده است، اظهار کرد: ضمن بررسی هرساله فعالیت سرمایه گذار، با ارزیابی مثبت طی پنج سال، زمان واگذاری پس از مسجل شدن اهلیت سرمایه‌گذار، زمان واگذاری تا ۳۰ سال هم می رسد.

وی گفت: شهرداران ارائه خدمات زیر ساختی سواحل خزر به مسافران و گردشگران را باید بسیار جدی بگیرند.

حسینی پور با بیان اینکه : چندین نشست را با وزارت کشور و منابع طبیعی درباره ساماندهی سواحل دریای خزر داشته ایم، ادامه داد: الگوهایی در ساماندهی سواحل دریای خزر را در بابلسر، فرح آباد ساری و سواحل سرخ رود پیش رو داریم.
انتهای پیام /
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =