خانه / اخبار ساری / استاندار مازندران:

استاندار مازندران:

تاکید بر روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران/ کمبود زمین مهم ترین مشکل در استان

روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران شتاب یابد.

به گزارش ساری فردا ، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران در نشست شورای مسکن بابیان اینکه، برای اجرای کامل تعهدات در طرح نهضت ملی مسکن باید یک برنامه زمانبندی تعریف شود تا بتوانیم متناسب با آن کارها را پیش ببریم، گفت: روند اجرای طرح نهضت ملی مسکن با اهتمام ویژه فرمانداران و متولیان امر در مازندران شتاب یابد.

وی بر ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی مورد نیاز با مدیریتی صحیح تاکید و اظهارکرد: در صورت تحقق این مهم بسیاری از مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان شناسایی و برای رفع آن نیز راهکارهای اصولی ارائه خواهد شد.
حسینی پور ، بر ضرورت استفاده از ظرفیت شهرداری ها برای ساخت واحدهای مسکونی تاکید کرد و افزود: برای اجرای کامل تعهدات در طرح نهضت ملی مسکن باید یک برنامه زمانبندی تعریف شود تا بتوانیم متناسب با آن کارها را پیش ببریم.
مقام عالی دولت در مازندران، کمبود زمین را از عمده مشکلات فراروی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این استان بیان کرد و گفت: مهم ترین دلیل کُندی اجرای طرح نهضت ملی مسکن در نقاط شهری و روستایی استان کمبود زمین است و فرمانداران باید در شهرستان ها راهکار ارائه دهند.
وی خاطرنشان کرد: به منظور دستیابی به اهداف مورد نظر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، همه ی دستگاه های اجرایی استان موظف به همکاری با متولیان امر هستند.
وی تصریح کرد: مردم توقع دارند تا نسبت به انجام تعهدات خود در طرح نهضت ملی مسکن اهتمام بیشتری داشته باشند.
حسینی پور بیان کرد: مشکل مربوط به تامین زمین در مازندران باید در قالب ارائه راهکار درست و اصولی رفع شود.
استاندار مازندران در بخش دیگر سخنان خود بر ضرورت استفاده از ظرفیت انبوه سازان تاکید کرد و گفت: باید با ارایه مشوق های لازم به انبوه سازان، علاوه بر بازسازی بافت های فرسوده، نسبت به ساخت مسکن نهضت ملی در این مناطق نیز اقدام کرد.
وی از آمادگی بانک های عامل استان برای پرداخت تسهیلات ساخت مسکن خبرداد و گفت: بانک ها در این زمینه بدون هیچگونه مشکلی پای کار هستند.
حسینی پور افزود: همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن، نسبت به برنامه از پیش تعیین شده در این بخش عقب هستیم که به سرعت باید جبران شود.
استاندار مازندران ، سهمیه در نظر گرفته شده همسو با اجرای طرح نهضت ملی مسکن در مازندران را ۱۵۵ هزار واحد مسکونی بیان و اظهار کرد: ساخت این تعداد واحدهای مسکونی در طی مدت چهار سال انجام خواهد شد، و اجرای کامل تعهدات در این بخش نیازمند یکهزار و ۵۴۰ هکتار زمین است.

یادآور می شود: طرح نهضت ملی مسکن را دولت سیزدهم برای خانه دار کردن مردم ارائه کرد و قرار است در چارچوب آن سالانه یک میلیون واحد مسکونی ساخته و تحویل متقاضیان شود. سهم مازندران نیز از این طرح سالانه ۳۸ هزار و در مجموع ۱۵۲ هزار خانه است.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 8 =