خانه / اخبار ساری / اختصاص ۲ کشتی برای صادرات محصولات کشاورزی به مازندران / شرکت کشتیرانی مازندران ایجاد می شود

اختصاص ۲ کشتی برای صادرات محصولات کشاورزی به مازندران / شرکت کشتیرانی مازندران ایجاد می شود

۲ کشتی با موافقت رئیس جمهور برای فعال کردن کریدور دریایی برای صادرات در اختیار بنادر مازندران قرار داده شد و شرکت کشتیرانی مازندران ایجاد می شود.

به گزارش ساری فردا، سید محمود حسینی پور استاندار مازندران امروز در نشست با اعضای اتحادیه سورتینگ داران مازندران با بیان اینکه، هفته گذشته مجوز فعالیت ۲ کشتی با دستور ریئس جمهور دریافت شد، گفت: برای فعال کردن کریدور دریایی ۲ کشتی را در اختیار بنادر مازندران قرار دادیم که هر کشتی ۳ هزار تن ظرفیت دارد.

وی افزود: اگر ظرفیت صادرات بیشتر باشد می‌توان تعداد کشتی‌ها را افزایش داد و به دنبال آن هستیم تا شرکت کشتیرانی مازندران را هم ایجاد کنیم.

حسینی پور با بیان اینکه، بیشتر تولید کنندگان در حال حاضر از حمل و نقل گلایه دارند، ادامه داد: شرکت‌های حمل و نقل کامیون را باید تقویت کنیم و آنها را انسجام دهیم تا به راحتی تولیدات کشاورزی و صنعت مازندران را مدیریت کنیم.

نماینده عالی دولت در مازندران اظهار کرد: تسهیلات برای ارتقا کمیت و کیفیت به کشاورزان بر اساس طرح جامع توجیهی که به ما ارائه می‌کنند، پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه، ریل گذاری‌های خوبی در حوزه زیربنایی انجام شد، ادامه داد: مازندران در حال حاضر بازار چین و روسیه را در اختیار دارد و بر اساس استاندارد‌هایی که آنها تعریف کردند هر چقدر تولید داشته باشیم قابلیت صادرات نیز وجود دارد.

حسینی پور با بیان اینکه، از دوشنبه ۳ مهر صادرات محصولاتی از جمله کیوی از طریق گمرک انجام می‌شود، گفت: محدودیتی برای زمان برداشت محصولات کشاورزی از جمله کیوی و نارنگی نگذاشتیم و فقط برداشت آن‌ها زودرس نباشد.
وی به کمبود صنایع تبدیلی در مازندران اشاره کرد و گفت: سورتینگ‌ها در مازندران باید به صورت تجمیعی باشد و باید در استان ۳۰ سورتینگ در قالب چند مجموعه بزرگ فعال باشند تا رتبه اول مازندران در تولید مرکبات کشور حفظ شود.

استاندار مازندران گفت: سررسید وام‌های صادرکنندگان نیز پیگیری می‌شود تا بانک‌ها همکاری لازم را داشته باشند.
انتهای پیام /
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 8 =