خانه / اخبار ساری / آغاز هجدهمین دوره لیگ شطرنج مازندران / افتتاح سالن شطرنج بعثت ساری

آغاز هجدهمین دوره لیگ شطرنج مازندران / افتتاح سالن شطرنج بعثت ساری

هجدهمین دوره لیگ شطرنج مازندران آغاز شد و شطرنج بازان در حال رقابت هستند.

به گزارش ساری فردا، با حضور علی رجبی مدیرکل ورزش و جوانان مازندران ، حسین دلیری معاونت امور ورزش و یحیی پور سرپرست هیات شطرنج استان هجدهمین دوره رقابت های لیگ شطرنج مازندران از ۱۷ شهریور آغاز شد و شطرنج بازان در حال رقابت هستند.

علی اصغر یحیی پور سرپرست هیات شطرنج مازندران در حاشیه این رقابت‌ها در ساری در گفت و گو با خبرنگار ساری فردا گفت: ۳۰۰ شطرنج باز در قالب ۵۳ تیم از سراسر استان در دو منطقه، غرب استان به میزبانی شهرستان چالوس با ۱۶ تیم و شرق مازندران به میزبانی شهرستان ساری با ۳۷ تیم از ۱۷ شهریور ماه رقابت های خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به اینکه، این مسابقات در ۹ دور برگزار می شود افزود : ۳ تیم برگزیده شرق و ۳ تیم برگزیده غرب استان به همراه دو تیم رده سنی زیر چهارده سال به مرحله سوپر لیگ راه پیدا خواهند کرد و برای بالا بردن کیفیت مسابقات در سوپر لیگ امکان اضافه کردن دو بازیکن به تیم های راه یافته داده خواهد شد.

یحیی پور با اشاره به اینکه ، رشته شطرنج علاقمندان فراوانی در مازندران دارد ، خاطر نشان کرد : ۲ هزار و ۵۴۰ نفر شطرنج باز مازندرانی تا کنون ساماندهی و در فدراسیون شطرنج ثبت رسمی شدند.

سرپرست هیات شطرنج مازندران اظهار کرد: ۸۷ داور مازندرانی در سطح بین المللی، کشوری و استانی فعالیت می کنند که ۷ نفر داور بین المللی هستند و ۹۲ مربی نیز در این رشته در استان فعالیت می کنند .

وی با بیان اینکه ، سالن های مسابقات با ظرفیت ۱۲۰ و ۸۰ شطرنج باز در شهرستان های قائم شهر و بابل فعال هستند افزود: همزمان با آغاز این رقابت ها، سالن مسابقات شطرنج بعثت شهرستان ساری مرکز استان در زمینی به مساحت ۲۰۰ متر مربع با ظرفیت ۱۵۰ شطرنج باز و با بیش از ۱۵۰ میلیون تومان هزینه با کمک خیران و خانواده شطرنج بازان و نیز هیات ورزش شطرنج استان افتتاح شد ، هرچند دستگاه سرمایشی آن هنوز تامین نشده است.

وی با قدر دانی از حضور علی رجبی مدیر کل ورزش و جوانان مازندران در آغاز این دوره از مسابقات گفت : برای نخستین بار است که در طول دورانی که در رشته شطرنج فعالیت می کنم ، شاهد حضور یک مدیر کل در مسابقات شطرنج هستیم که موجب دلگرمی فراوان برای بازیکنان شطرنج و ما شده است.

علی رجبی مدیر کل ورزش و جوانان مازندران نیز در نشست صمیمانه با مسئولان و عوامل اجرایی این مسابقات درخصوص موضوعات مختلف این رشته ورزشی گفتگو کرد.
در حاشیه این رقابت ها از قهرمانان ملی شطرنج استان نیز تجلیل شد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

ایجاد زیر ساخت های گردشگری در استان ها

زیر ساخت های گردشگری در استان ها و شهرستان هایی که جاذبه گردشگری دارند ایجاد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 14 =