خبری

کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری بررسی کرد پیشنهاد نامگذاری یکی از خیابان های ساری به نام جنگلبانان

ششمین جلسه کمیسیون فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر ساری روز یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ به ریاست سید حسین یوسفی تشکیل شد .
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر ساری در این جلسه که علی عاشقان ، شهرام ایرجی ، سید حسن احمدی ، سید ذوالفقار شریفی ایزدی و سید رحمان میرشجاعی حضور داشتند، رییس کمیسیون فرهنگی در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت : پنجم آذر سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) در مورد تشکیل بسیج مستضعفین است و خدا را شاکریم که این شجره طیبه با همان طراوت سال های آغازین در خدمت پیشرو اهداف و حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است .
یوسفی افزود : اندیشه بسیج از عمق معارف عالیه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت و در فرد فرد مردم انقلابی کشورمان ریشه دوانید و در سازمانی عظیم به نام بسیج عینیت یافت .
وی هفته بسیج را به محضر مقام معظم رهبری ، خانواده های معظم شهدا ، بسیجیان سرافراز و مردم شریف ایران اسلامی بویژه همشهریان عزیز ساروی تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد با گسترش فرهنگ بسیجی بر همه ی مشکلات فائق آییم و در مسیر اهداف و آرمان های شهدا برای سازندگی شهرمان گام برداریم .
یوسفی سپس نامه های وارده به کمیسیون فرهنگی را بشرح زیر مطرح کرد که مورد بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری قرار گرفت .
۱ – پیشنهاد شهرداری مبنی بر برگزاری مناقصه و تعیین پیمانکار جهت جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد سطح شهر که مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت .
۲ – درخواست اداره جنگلداری در خصوص نامگذاری یکی از معابر ، میادین یا بلوارهای شهر به نام جنگلبانان با هدف صیانت از جنگل های با ارزش هیرکانی که اعضای کمیسیون با پیشنهاد نامگذاری ورودی تنگ لته به این نام ، موضوع را به شورای نامگذاری ارجاع دادند .
۳ – طرح نامه های مربوط به مساعدت هیات والیبال شهرستان جهت برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف ، واگذاری استند به موسسه قرآنی پیام اعظم و واگذاری تابلوهای سطح شهر در قالب مزایده.
۴ – پیشنهاد آقای میرشجاعی در خصوص فراهم آوردن زمینه های همکاری اعضای خانه هنرمندان ساری در پیشبرد فعالیت های فرهنگی شهر خصوصاً در راستای رویداد ۲۰۲۲ .
در این جلسه همچنین ضرورت توجه به نیازهای معلولین از جمله معلولین شاغل در شهرداری مطرح و مقرر شد در جلسه بعدی کمیسیون فرهنگی از هیات مدیره خانه هنرمندان و نیز جامعه معلولان دعوت بعمل آید.
ضمنا سید رحمان میرشجاعی موضوع ساماندهی محل استقرار کارگران فصلی و بیمه رایگان کارگران روزمزد را مطرح نمود که بنا به پیشنهاد سید ذوالفقار شریفی مقرر شد سازمان ساماندهی مشاغل شهری بعنوان متولی این کار ، آن را پیگیری کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا