آخرین خبرها
خانه / اخبار ساری / ضرورت آموزش های فنی حرفه ای در جامعه

ضرورت آموزش های فنی حرفه ای در جامعه

آموزش های فنی و حرفه ای نقش تاثیرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

به گزارش ساری فردا ، سید حسین درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: با توجه به اینکه ،خانواده و محیط زندگی از جمله ارکان اصلی زندگی و تشکیل شخصیت هر فرد است، گاهی به دلایلی افراد از داشتن چنین نعمت هایی محروم شده و به انواع آسیب های روحی، روانی و اجتماعی دچار می شوند که در نهایت ممکن است در برخی از این افراد موجبات آسیب رساندن به خود و جامعه صورت پذیرد.

وی ادامه داد: افراد آسیب‌دیده و آسیب پذیر که عموماً در نقاط ضعیف شهری و روستایی سکونت دارند با ارتقاء وضعیت شغلی، افزایش دانش فنی و نیز ارتقای سلامت روانی، احساس مهم بودن کرده و با مسئولیت پذیری در خود و جامعه و درک واقع بینانه از زندگی همراه با امید به آینده رویکرد مناسبی ایجاد خواهند کرد.

درویشی با بیان اینکه : آموزش های فنی و حرفه ای می تواند نقش تاثیرگذاری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد، اظهار کرد : مهارت آموزی موجب بهبود وضعیت شغلی، سلامت روانی، روابط فردی و روابط اجتماعی در افراد آسیب دیده می شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران اظهار کرد: ۶۷۱ نفر سال گذشته در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی، ۳۹ کودک کار، ۴۱۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و هزار و ۲۴۴ نفر از معتادین بهبود یافته تحت آموزش های فنی و حرفه ای فرا گرفته که پس از کسب گواهینامه مهارت از طریق دستگاه‌های حامی مساعدت های لازم برای ایجاد اشتغال و خودکفایی مالی صورت گرفت.

دبیر شورای مهارت مازندران: در پایان گفت: توجه جدی تر مسئولین به سازمان های آموزشی و به ویژه‌ سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه کاهش آسیب های اجتماعی از جمله ضروریات مطرح شده در آینده بوده زیرا این نهاد، آموزش های خود را بیشتر به صورت رایگان در اختیار نقاط حاشیه نشین و افراد آسیب ‌دیده قرار می‌دهد.
انتهای پیام/
سکینه رضائیان سمسکنده

درباره‌ی صمدایی

حتما ببینید

پیام استاندار مازندران به مناسبت روز جهانی و هفته ملی محیط زیست

سیدمحمود حسینی پور، مقام عالی دولت در مازندران با صدور پیامی؛ روز جهانی و هفته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.