خبری

اشتغالزایی برای ۷۰۴ نفر از زنان مددجو در مازندران

برای ۷۰۴ نفر از زنان مدد جوی کمیته امداد مازندران از ابتدای امسال تا کنون اشتغال ایجاد شد.

به گزارش :ساری فردا،حجت الاسلام عالیشاه مدیر کل کمیته امداد مازندران گفت:برای توانمند سازی زنان تحت حمایت این نهاد برنامه دارند و برای ۷۰۴ نفر از زنان تحت حمایت از ابتدای امسال تا کنون اشتغال ایجاد شده که برای اجرای این طرح های اشتغالزایی ۲۲،میلیارد و ۳۴۰میلیون و ۹۵۰ هزار تومان تسهیلات پرداخت شد.

وی افزود : به ۲۳۷ نفر از زنان تحت پوشش آموزش های فنی و حرفه ای از ابتدای سال تاکنون ارائه شد و برای ۹۰ نفر از زنان مددجو نیز کاریابی صورت گرفته است.

حجت الا سلام عالیشاه اظهار کرد:در عصر حاضر زنان همانطور که در جامعه نقش قابل توجهی دارند، در خانواده نیز نقش های مهم شامل : تربیت فرزندان آگاه و عالم، فراهم کردن محیط آرام و ایجاد آرامش در خانواده و فعالیت در امور اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و… ایفا می کنند.

مدیر کل کمیته امداد مازندران خاطر نشان کرد:زنان سرپرست خانوار هم که به دلیل فوت همسر و یا سایر دلایل مسئولیت خانواده را برعهده دارند در شرایطی مانند، بحران های اقتصادی با مشکلاتی روبرو می شوند و به منظور کاهش آسیب های اجتماعی در این قشر برنامه هایی از سوی برخی نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد طراحی و اجرا می شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: این نهاد هم سعی دارد تا اصولی ترین و شایسته ترین خدمات را به مددجویان ارائه دهد و برهمین اساس طرح ها و فعالیت های خودکفایی را در راس برنامه های خود قرار داده است.

حجت الاسلام عالیشاه اظهار کرد: نخستین قدم و اساسی ترین اقدام در این بخش ، ایجاد روحیه خود اتکایی و اعتماد به نفس و روحیه علاقه به کار و اتکا نداشتن به دیگران است.

وی افزود: فعالیت های کمیته امداد در استان در زمینه خودکفایی مددجویان حول محورهای شناسایی مددجویان مستعد اشتغال و خودکفایی و تعیین درجه مهارت و توان اجرایی آنان، ارائه آموزش های فنی و حرفه ای بمنظور ارتقاء سطح آگاهی های علمی و مهارت فنی و حرفه ای ، کاریابی، ایجاد فضای کسب و کار و…. است.

مدیرکل کمیته امداد مازندران اظهار کرد : طرح های اشتغال ایجاد شده برای زنان تحت حمایت در بخش های خدماتی، پرورش طیور، کشاورزی و دامپروری بوده است.

حجت الاسلام عالیشاه افزود: ۴۳ درصد از اشتغال برای زنان تحت حمایت در استان ایجاد شد و رویکرد اصلی این نهاد هم توانمند سازی همه ی مددجویان تحت حمایت است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که در قالب طرح ها و برنامه های مختلف در حوزه زنان تحت حمایت نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد دنبال می شود با هدف خودکفایی، اشتغال و توانمند سازی زنان تحت حمایت است تا آنان نیز با روحیه امید و خودباوری بتوانند آینده ای روشن را برای خود و فرزندانشان رقم بزنند.

انتهای پیام/
سکینه رضاییان سمسکنده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا